Ulft, Netherlands

Coronapatiënt in ziekenhuis van Winterswijk

Het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk heeft dit weekend een patiënt die besmet is met het coronavirus opgenomen. De persoon is overgeplaatst vanuit Noord-Brabant en wordt in strikte isolatie verzorgd.
Regio8 | 15 maart 2020 21:03 | Aangepast op 15 maart 2020 21:03
"De patiënt wordt in het SKB verpleegd omdat er in de regio zelf geen geschikte plek beschikbaar was", zo laat het Winterswijkse ziekenhuis weten. "Zodra een verdachte of besmette patiënt in het ziekenhuis komt, gaat het speciale protocol in werking. Medewerkers zijn goed geïnstrueerd en weten wat er van hen wordt verwacht." Eerder nam het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem ook al de zorg over een coronapatiënt uit Noord-Brabant over.

In de hele Achterhoek zijn op dit moment vier bevestigde gevallen van het coronavirus. In de gemeenten Oude IJsselstreek, Bronckhorst en Montferland. Ook in Doesburg is een coronabesmetting door het RIVM bevestigd.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....