Ulft, Netherlands

Coronabesmettingen in locaties Sensire

In drie locaties van Sensire, waaronder Den Ooiman in Doetinchem, zijn bewoners besmet geraakt met het coronavirus. De personen zijn volgens de zorgorganisatie overgebracht naar een speciale afdeling.
Regio8 | 25 maart 2020 13:49 | Aangepast op 25 maart 2020 13:49
“In Doetinchem en Twello zijn zogenaamde cohortafdelingen ingericht”, aldus directeur Wonen met Zorg Marleen van der Sijs van Sensire. “Dit zijn afdelingen waar alleen mensen met een besmetting worden verpleegd, of mensen waarbij het beeld aangeeft dat er sprake is van corona.” De afgelopen twee dagen zijn bewoners van Sensire-locaties getest op een coronabesmetting, daaruit bleek dat er in Den Ooiman, het Martinushof (Twello) en in De Benring (Voorst) sprake is van het virus. Contactpersonen van de patiënten zijn op de hoogte gebracht door Sensire, evenals bewoners van dezelfde afdeling. “Het is bewonderenswaardig hoe onze collega’s en de naasten van onze bewoners daarmee omgaan”, vindt Van der Sijs. “Er is gelukkig ook veel begrip voor deze maatregel om bewoners binnen een specialistische afdeling zorg te bieden.”

Sensire laat weten dat alle bewoners van dezelfde huiskamer of afdeling nauwkeurig in de gaten worden gehouden. “In deze situatie zijn we extra alert”, aldus senior teamverpleegkundige Judith van Zelst. “Zo wordt minimaal twee keer per dag de temperatuur opgenomen. Maar vooral voor ouderen zegt dat niet alles, dus zijn we ook zeer alert op alle symptomen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...