gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Convenant voor fashion outlet ondertekend

0503acbddef2bf00ba79b67ad8e516c2.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is eigenlijk een tweede belangrijke stap in het proces om te komen tot realisatie van de outlet”, aldus projectontwikkelaar Kees Wolterink. “We hebben natuurlijk één belangrijk stap gehad, dat was het bestemmingsplan. De tweede stap is vandaag de ondertekening.” Het plan van de fashion outlet in Zevenaar stamt uit 2013. “Het is een lang traject geweest, het is ook een moeizaam traject geweest”, aldus wethouder Gerard Hendriksen. “Dan mag je nu een heel vrolijke wethouder tegenkomen, die ontdekt dat het nu echt gaat gebeuren.”

In Zevenaar waren vele tegenstanders van de komst van de outlet. Maar volgens wethouder Hendriksen zal die tegenstand minder worden. “Door een convenant te tekenen met elkaar, de meerwaarde ervan inzien. Gaandeweg zullen de neuzen dezelfde kant op gaan staan.” De plannen voor de uitvoering kunnen nu gemaakt worden. De werkelijke opening van de nieuwe shoppingmall laat nog even op zich wachten. “Dan zitten we in 2020, begin 2021”, zegt de wethouder.

Foto: REGIO8

Lees ook

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.