Ulft, Netherlands

Conciërge AOC Oost is de beste van het jaar

Regio8 | 7 maart 2017 16:05 | Aangepast op 7 maart 2017 16:05

“Omdat hij een hele bijzondere conciërge is”, zegt Jan Paternotte van de landelijke fractie van D66. “Een man die er al jaren lang is. Hij zorgt voor veiligheid en een goede sfeer. Hij is streng, natuurlijk en daarom gaat het ook heel goed op de school.” Door de fractie van D66 Doetinchem en enkele kandidaat-Kamerleden werd Koenders gehuldigd en verrast. “Trots, eervol”, aldus Bert Koenders over de onderscheiding. “Het is toch wel een mooie baan. Ik ben bouwvakker geweest en dit is nu het twaalfde jaar dat ik conciërge ben.”

Volgens D66 is een conciërge onmisbaar op een middelbare school. “Het gaat vaak om de leerlingen en de leraren”, aldus Paternotte. “Maar het feit dat elke school een conciërge heeft, iemand die alle leerlingen kent, dat is zo belangrijk dat wij juist de conciërge uitreiken.” Koenders gaat door de prijs alleen maar beter zijn best doen: “Je groeit er nog meer van. Ik ga nog meer aandacht aan de kinderen schenken.” Toch heeft Koenders het idee dat de politiek meer aandacht kan besteden aan het onderwijs. “Financieel heb ik het niet slecht, maar de waardering mag misschien iets meer. Het is toch een verantwoordelijkheid in de school met de leerlingen.”

PR-stunt?
In tijden van verkiezingen organiseren partijen allerlei acties om in beeld te komen bij de kiezer. Maar volgens D66 valt deze huldiging hier niet onder. “Wij doen dit eigenlijk elk jaar, of er nu verkiezingen zijn of niet.” Doetinchem is dan ook niet de enige plaats waar de beste conciërge in het zonnetje wordt gezet. “Eigenlijk in alle gemeenten in Nederland waar D66 in de gemeenteraad zit”, zegt Paternotte.

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoek bouwt aan zorgzame regio: vijfduizend extra woningen nodig

Tot 2031 zijn er in de Achterhoek zo’n vijfduizend extra woningen nodig voor ouderen en kwetsbare gr...

Vrachtwagen ramt meerdere bomen op Borculoseweg, chauffeur blijft ongedeerd

Bij een eenzijdig ongeval op de Borculoseweg in Barchem is donderdagochtend een vrachtwagen, geladen...

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Vuurwerkhandelaren zien dat de vuurwerkverkoop dit jaar uitzonderlijk vroeg op gang komt. Het dreige...

Inwoners Almen en Gorssel kunnen zwemmen in nieuw bad

De inwoners van Almen en Gorssel kunnen zwemmen in de vernieuwde baden, respectievelijk de Berkel en...

Kristallnacht herdacht in Bocholt: oproep tot menselijkheid en waarschuwing tegen haat

Bocholt stond dit weekend stil bij de verwoesting van de plaatselijke synagoge tijdens de Kristallna...