Ulft, Netherlands

Concert in Dinxperlo voor WensAmbulance

In Kulturhus Noaberz in Dinxplerlo is vrijdagavond een benefietconcert georganiseerd. Het concert is gegeven om geld op te halen voor de stichting WensAmbulance Oost Nederland.
Charlotte van de Kant | 6 november 2021 23:20 | Aangepast op 6 november 2021 23:20
“Vandaar dat we ook hebben gekozen voor de naam ‘Concert for Dreams”, vertelt organisator Gerard Kolenbrander. “Het is een concert voor mensen die nog een droom hebben, die nog graag iets willen doen. Dat hopen we vanavond te verwezenlijken. Dat doen we met een hoop vrijwilligers, muzikanten en kunstenaars. Het is gigantisch wat hier op de been wordt gebracht.” WensAmbulance Oost-Nederland vervult nu ongeveer tweehonderd wensen per jaar. Om deze wensen te kunnen uitvoeren, is het volgens voorzitter Said erg fijn maar ook nodig dat er acties zoals het benefietconcert zijn. “Het is echt geweldig dat andere mensen bezig zijn, om ons de gelegenheid te bieden, financieel gezien, om de wens in vervulling te brengen”, laat Salah Said, voorzitter WensAmbulance Oost-Nederland, weten.

Door middel van de kaartverkoop voor het concert en het veilen van bijvoorbeeld kunstwerken of boeken hoopt de organisatie een mooi bedrag bij elkaar te krijgen. “We hebben een hele hoop artiesten en kunstenaars bereid gevonden om schilderijen, CD’s ter beschikking te stellen”, laat Kolenbrander weten. "Op de items is al geboden, alle opbrengsten van de veiling, maar ook van de kaartverkoop voor het concert gaan naar stichting WensAmbulance."

Na het concert

Ook na het concert is het nog mogelijk om te doneren of om spullen uit de veiling te kopen. “Wij zijn nog niet klaar na vanavond”, geeft Kolenbrander aan. “We gaan ook nog met andere zaken die verkocht worden iets doen, het zal nog wel een aantal maanden duren voordat we klaar zijn.” De voorzitter hoopt mooie dingen te kunnen doen met het bedrag dat wordt opgehaald. Said: "Ik hoop dat wij in staat kunnen zijn om meer wensen uit te voeren, veel meer wensen."

Aandacht in Bocholt
Het concert krijgt ook aandacht in Duitsland. Petra Taubach, Partnerschapsfunctionaris voor Stadt Bocholt, is vrijdagavond aanwezig om contacten te leggen. “De WensAmbulance is voor de mensen in Bocholt nog niet zo bekend, daar wil ik graag verandering in brengen", vertelt Taubach. "Ik wil het graag aan de andere kant van de grens bekender maken. Ik hoop dat wij de WensAmbulance kunnen ondersteunen met geld en initiatieven in Bocholt.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...