gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Community Goed Geaard valt in goede aarde

9bf463c05a508c71e9fdedfc7fd71783.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik wilde bereiken dat mensen niet zouden vragen of je een vriend hebt, maar of je een vriend of vriendin hebt”, vertelt Garstenveld over het belang van Goed Geaard. “De mensen heel iets meer open minded laten denken, dat was in eerste instantie de intentie, maar dat neemt grote vormen aan.” Op de pagina worden ervaringen en artikelen over geaardheid in de breedste zin van het woord gedeeld. De initiatiefneemster constateert dat het publiek daarvoor verder reikt dan enkel de volgers op Facebook, waar tussen drie- en vierduizend mensen de berichten in de gaten houden. “Het bereik is heel goed in de Achterhoek”, vindt Garstenveld. “Dat is natuurlijk superfijn en het reikt ook wel verder.”

De oprichtster wil vanuit de digitale wereld steeds zichtbaarder worden in de regio. Door evenementen te organiseren met onder meer Achterhoekse prominenten probeert ze een beter beeld te krijgen van de acceptatie in de streek. “Dat concept vinden we heel fijn”, vertelt Garstenveld, die tijdens het eerste evenement de homoseksuele burgemeester Joris Bengevoord van Winterswijk strikte om zijn verhaal te doen. “In de toekomst willen we daarmee doorgaan”, zo legt Garstenveld uit. “En wie weet wat we nog gaan organiseren aan leuke events.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.