Ulft, Nederland
Terug

Community Goed Geaard valt in goede aarde

9bf463c05a508c71e9fdedfc7fd71783.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik wilde bereiken dat mensen niet zouden vragen of je een vriend hebt, maar of je een vriend of vriendin hebt”, vertelt Garstenveld over het belang van Goed Geaard. “De mensen heel iets meer open minded laten denken, dat was in eerste instantie de intentie, maar dat neemt grote vormen aan.” Op de pagina worden ervaringen en artikelen over geaardheid in de breedste zin van het woord gedeeld. De initiatiefneemster constateert dat het publiek daarvoor verder reikt dan enkel de volgers op Facebook, waar tussen drie- en vierduizend mensen de berichten in de gaten houden. “Het bereik is heel goed in de Achterhoek”, vindt Garstenveld. “Dat is natuurlijk superfijn en het reikt ook wel verder.”

De oprichtster wil vanuit de digitale wereld steeds zichtbaarder worden in de regio. Door evenementen te organiseren met onder meer Achterhoekse prominenten probeert ze een beter beeld te krijgen van de acceptatie in de streek. “Dat concept vinden we heel fijn”, vertelt Garstenveld, die tijdens het eerste evenement de homoseksuele burgemeester Joris Bengevoord van Winterswijk strikte om zijn verhaal te doen. “In de toekomst willen we daarmee doorgaan”, zo legt Garstenveld uit. “En wie weet wat we nog gaan organiseren aan leuke events.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.