gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

College wil zwembad de Hoevert sluiten

b826bbb07f5d1277c6015df0c6f72d5e.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Het is een hele moeilijke beslissing, want niemand wil voorzieningen sluiten. Maar het is niet anders mogelijk’’, stelt de wethouder. Visser geeft het advies aan de gemeenteraad na het onderzoeken van meerdere toekomstscenario’s voor het zwembad. In 2014 is naar aanleiding van de kerntakendiscussie besloten om de gemeentelijke bijdrage met 50.000 euro te verlagen tot ruim 156.000 euro per jaar. Dat is volgens de wethouder niet voldoende om het zwembad open te houden.

Een belangrijke factor in de beslissing was het onderhoudsprogramma van het 42-jaar oude zwembad. Tussen 2016 en 2025 zou er op basis van het bestaande programma 2,1 miljoen euro moeten worden geïnvesteerd in onderhoud. ‘’Dat valt niet uit te leggen naar andere sportvoorzieningen in de gemeente waar wij ook op moeten bezuinigen.’’

Het voornemen van het college betekent nog niet dat het zwembad definitief sluit. De gemeenteraad moet het advies eerst overnemen. Daarnaast staat de gemeente open voor een oplossing vanuit de samenleving. ‘’Graag, ga je gang zou ik willen zeggen! Maar op dit moment is er nog geen kandidaat’’, sluit wethouder Visser af.

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.