Ulft, Netherlands

College wil zwembad de Hoevert sluiten

Regio8 | 28 januari 2016 11:17 | Aangepast op 28 januari 2016 11:17
‘’Het is een hele moeilijke beslissing, want niemand wil voorzieningen sluiten. Maar het is niet anders mogelijk’’, stelt de wethouder. Visser geeft het advies aan de gemeenteraad na het onderzoeken van meerdere toekomstscenario’s voor het zwembad. In 2014 is naar aanleiding van de kerntakendiscussie besloten om de gemeentelijke bijdrage met 50.000 euro te verlagen tot ruim 156.000 euro per jaar. Dat is volgens de wethouder niet voldoende om het zwembad open te houden.

Een belangrijke factor in de beslissing was het onderhoudsprogramma van het 42-jaar oude zwembad. Tussen 2016 en 2025 zou er op basis van het bestaande programma 2,1 miljoen euro moeten worden geïnvesteerd in onderhoud. ‘’Dat valt niet uit te leggen naar andere sportvoorzieningen in de gemeente waar wij ook op moeten bezuinigen.’’

Het voornemen van het college betekent nog niet dat het zwembad definitief sluit. De gemeenteraad moet het advies eerst overnemen. Daarnaast staat de gemeente open voor een oplossing vanuit de samenleving. ‘’Graag, ga je gang zou ik willen zeggen! Maar op dit moment is er nog geen kandidaat’’, sluit wethouder Visser af.

Lees ook

NS wil kraakpand nabij station Doetinchem op korte termijn slopen

Een groep thuis- en dakloze mensen zit sinds enkele weken in het pand van het voormalige Openbaar Ve...

Aanpak N348 bij Epse moet eind maken aan dagelijks dichtslibben bij A1-oprit

Al jaren staat de N348 bij Epse symbool voor fileleed in de spits. Nu komt er eindelijk beweging: de...

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Het voormalige pand van het Openbaar Vervoer Museum in Doetinchem wordt momenteel bewoond door een g...

Nog jaren onzekerheid over zwemmen in Nevelhorst Didam

Het duurt mogelijk nog jaren voordat De Nevelhorst bij Didam weer een officiële zwemlocatie wordt. D...

Van Oostrum geeft Winters uitleg: ‘U was écht te laat’

Burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland heeft raadslid Bouke Winters van Samen voor Berkelland...

A3 bij Emmerich drie dagen dicht voor plaatsing nieuwe viaducten

De A3 bij Emmerich gaat komende weekend in beide richtingen dicht. Dit gebeurt vrijdag 7 november to...