Ulft, Netherlands

College wil BMX-baan in Lichtenvoords Eschpark

Het college van burgemeester en wethouders van Oost Gelre vindt het Eschpark in Lichtenvoorde de beste plek voor een nieuwe BMX-baan. Wethouder Marieke Frank hoopt dat de gemeenteraad instemt met de plannen voor de nieuwe baan voor fietscrossers.
Serena Speet | 7 februari 2021 10:00 | Aangepast op 7 februari 2021 10:00
"De Fietscrossclub Lichtenvoorde koestert al langer de wens voor een nieuwe BMX-baan", vertelt Marieke Frank, wethouder Oost Gelre. "In een locatiestudie kwam het Eschpark als eerste keus naar voren." Daarnaast geeft het college aan dat uit een planstudie ook blijkt dat het park de meest geschikte locatie is. "Maar we moeten het plan nog wel verder uitwerken naar een concreet bestemmingsplan", aldus Frank. Daarom vraagt ze de gemeenteraad om een besluit te nemen: "Als de raad het met ons eens is werken we het plan verder uit in goed overleg met alle belanghebbenden."

Frank geeft aan dat de planstudie is gemaakt in samenwerking met buurtbewoners, zwembad Meekenesch en de bedrijven op het Eschpark: "Zij hebben op een constructieve manier hun belangen, wensen en zorgen ingebracht. Tijdens het maken van het huidige plan is zoveel mogelijk rekening gehouden met die belangen." Frank belooft dat ook te doen bij het maken van het bestemmingsplan. De gemeenteraad neemt op dinsdag negen maart een besluit over de nieuwe locatie voor de BMX-baan.

Foto: Gemeente Oost Gelre

Lees ook

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...

Oude IJsselstreek herstelt tikfout APV, toch geen carbid op Nieuwjaarsdag

De gemeente Oude IJsselstreek past kort voor oud en nieuw nog even de Algemene Plaatselijke Verorden...

Lochem wil afvaldump tegengaan met containertuintjes: ‘Het is iedere dag raak’

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker n...

Cadeau van Duitse profvoetballer Gosens aan 'zijn' Elten krijgt vorm

De plannen voor een grote bos-speelplaats op de Eltenberg krijgen nu echt vorm. Met de ondertekening...

Achterhoek bouwt aan zorgzame regio: vijfduizend extra woningen nodig

Tot 2031 zijn er in de Achterhoek zo’n vijfduizend extra woningen nodig voor ouderen en kwetsbare gr...

Vrachtwagen ramt meerdere bomen op Borculoseweg, chauffeur blijft ongedeerd

Bij een eenzijdig ongeval op de Borculoseweg in Barchem is donderdagochtend een vrachtwagen, geladen...