Ulft, Netherlands

Chocoladeletters voor personeel Slingeland

Horecazaak Van Ouds in Doetinchem vindt dat het zorgpersoneel in deze coronatijd wel een extraatje verdiend. Daarom werden er woensdagmiddag drieduizend ambachtelijke chocoladeletters gebracht bij het Slingeland Ziekenhuis om het ziekenhuispersoneel een steuntje in de rug te geven.
Davie Klein Gunnewiek | 30 december 2021 15:53 | Aangepast op 30 december 2021 15:53
“We willen een stukje extra omzet creëren in deze periode, maar ook het zorgpersoneel in het zonnetje zetten”, vertelt chef-kok Jelmer Degenkamp. De chocoladeletters worden gemaakt in de productiekeuken van de horecazaak. “We smelten daar de chocola en dan wordt het op de juiste temperatuur gebracht”, legt Degenkamp uit. “Vervolgens rent er iemand met een spuitzak naar een andere ruimte waar de bakjes liggen opgebouwd en de letters worden opgespoten.”

Ook de horecazaak zelf zit door de coronamaatregelen in een lastige periode, maar doordat al het personeel samenwerkt ontstaat er toch iets moois. “We worden even uit onze structuur gehaald, maar daarmee krijg je een win-win situatie”, zegt Degenkamp. “Door met ons allen wat flexibeler te zijn, kunnen we een mooi cadeau geven aan de mensen in het Slingeland Ziekenhuis.”

'Hart onder de riem'
Want juist nu de corona-afdelingen in de ziekenhuizen weer volstromen en ziekenhuispersoneel overuren maakt, verdienen zij volgens de horecazaak wel wat extra waardering. “We staan met z’n allen onder druk, maar het zorgpersoneel in extreme”, zegt Degenkamp. “Zij kunnen geen kant op en zullen moeten zorgen voor zieke coronapatiënten. Dan is het logisch dat wij ze een ‘hart onder de riem’ steken.”

'Schouders eronder zetten'

Op dit moment is de druk op de ziekenhuis opnieuw hoog. “We merken dat het wisselt van dag tot dag, maar het is elke dag weer een uitdaging om iedereen die ziek is een plekje te kunnen bieden.” Daarbij ziet Sterckx verschillen met eerdere coronagolven. “Je ziet nu veel meer ziekteverzuim bij het zorgpersoneel. We proberen met z’n allen het beste van te maken en de schouders eronder te zetten. Dat is eigenlijk het enige wat je kan doen.”

'Geweldig als mensen zo aan je denken'
SEH-arts Marije Sterckx is blij met de waardering van de horeca in Doetinchem. “Het is geweldig als mensen zo aan je denken”, zegt Sterckx. “Aan iedereen die in het ziekenhuis nu weer heel hard aan het werk is.” Sterckx kan zich nog goed herinneren dat de Doetinchemse horeca ook vorig jaar dacht aan het ziekenhuispersoneel. “Dat we dit nu weer mogen meemaken, zo aan het begin van de decembermaand, dat is erg fijn.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...