Ulft, Netherlands

Carbidschieten wordt dringend afgeraden

Carbidschieten is rond de jaarwisseling niet verboden, maar wordt ten strengste afgeraden door burgemeesters binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG). De regels voor de eindejaarstraditie verschillen wel per gemeente, waardoor het mogelijk niet overal mag.
Jasper Hazelaar | 17 december 2020 09:30 | Aangepast op 17 december 2020 09:30
“Laten we er samen voor zorgen dat deze lockdown zo kort mogelijk duurt", zegt Ton Heerts, voorzitter van de VNOG. "Daarom is ten aanzien van carbidschieten namens 22 VNOG burgemeesters de dringende oproep: sla een jaar over!” Wat de precieze regels in de Achterhoekse gemeenten worden, is nog niet bekend. Door de geldende lockdownregels mogen er maximaal twee personen in groepsverband buiten iets ondernemen. De afgelopen periode is er binnen en buiten de regio veel carbid verkocht als vervanger van vuurwerk.

De veiligheidsregio spreekt verder bezorgdheid uit over het oplopende aantal coronabesmettingen. In het gebied van de GGD Noord- en Oost-Gelderland is het aantal in een week tijd met meer dan de helft gegroeid (51%). Zorghotels in het werkgebied kampen volgens de VNOG met grote capaciteitsproblemen en personeelstekorten.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...