Ulft, Netherlands

Burgemeester sluit woning in Aalten af

Burgemeester Anton Stapelkamp van Aalten heeft een rijtjeswoning in de Nijverheidsstraat in Aalten voor drie maanden gesloten. In de woning is begin maart een hennepkwekerij aangetroffen.
Jasper Hazelaar | 14 april 2021 09:28 | Aangepast op 14 april 2021 09:28
De politie heeft bij een onderzoek op 2 maart een volledig ingerichte en in werking zijnde hennepkwekerij aangetroffen, met 574 hennepplanten. Die hoeveelheid aan planten en ander aanwezig materieel waren voor de politie aanwijzingen dat er sprake was van bedrijfsmatige productie van en handel in drugs. "Als gemeente verlenen we op geen enkele wijze medewerking aan drugshandel en andere vormen van drugscriminaliteit. Een hennepkwekerij, zeker in een woonwijk, is een ernstige verstoring van de openbare orde", zegt Stapelkamp over het verzegelen van de woning.

De burgemeester hoopt dat er een preventieve werking uitgaat van zijn besluit de woning voor drie maanden op slot te doen: "Met de sluiting van deze woning wil ik het signaal afgeven dat dit onacceptabel is. Tegelijkertijd wil ik de rol en de bekendheid van deze woning in de hennepproductie en -handel teniet doen en de rust in de buurt terugbrengen.” De politie heeft behalve de hennepplanten twee mobiele telefoons en een tablet in beslag genomen. Tegen de huurder van het pand is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De hennepplanten zijn vernietigd.

Foto: REGIO8

Lees ook

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...