Ulft, Netherlands

Burgemeester sluit woning in Aalten af

Burgemeester Anton Stapelkamp van Aalten heeft een rijtjeswoning in de Nijverheidsstraat in Aalten voor drie maanden gesloten. In de woning is begin maart een hennepkwekerij aangetroffen.
Jasper Hazelaar | 14 april 2021 09:28 | Aangepast op 14 april 2021 09:28
De politie heeft bij een onderzoek op 2 maart een volledig ingerichte en in werking zijnde hennepkwekerij aangetroffen, met 574 hennepplanten. Die hoeveelheid aan planten en ander aanwezig materieel waren voor de politie aanwijzingen dat er sprake was van bedrijfsmatige productie van en handel in drugs. "Als gemeente verlenen we op geen enkele wijze medewerking aan drugshandel en andere vormen van drugscriminaliteit. Een hennepkwekerij, zeker in een woonwijk, is een ernstige verstoring van de openbare orde", zegt Stapelkamp over het verzegelen van de woning.

De burgemeester hoopt dat er een preventieve werking uitgaat van zijn besluit de woning voor drie maanden op slot te doen: "Met de sluiting van deze woning wil ik het signaal afgeven dat dit onacceptabel is. Tegelijkertijd wil ik de rol en de bekendheid van deze woning in de hennepproductie en -handel teniet doen en de rust in de buurt terugbrengen.” De politie heeft behalve de hennepplanten twee mobiele telefoons en een tablet in beslag genomen. Tegen de huurder van het pand is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De hennepplanten zijn vernietigd.

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...