Ulft, Netherlands

Buitenbaden in Achterhoek openen deuren

De eerste Achterhoekse buitenbaden hebben aangekondigd hun deuren te openen voor het nieuwe seizoen. Zwembad Het Vinkennest in Eibergen gaat zondag open, terwijl volgende week ook in Hoog-Keppel gezwommen kan worden.
Jeanine Jongh | 26 maart 2021 12:08 | Aangepast op 26 maart 2021 12:08
Het Vinkennest gaat zondag open voor het zwemmen van banen. Mensen die het bad in willen duiken moeten van te voren een plek reserveren. Het Hessenbad in Hoog-Keppel opent donderdag 1 april de deuren. De eerste drie dagen zijn ze exclusief voor leden geopend, vanaf 4 april is iedereen welkom. Om de coronaregels na te leven moeten mensen ook in Hoog-Keppel van te voren reserveren. “Vol is vol”, benadrukt Jaap Roelants, secretaris bij het Hessenbad.

Volgens Roelants gaan de meeste zwembaden in de regio twee weken later open dan het Hessenbad: “Iedereen mag dit zelf bepalen", aldus de secretaris. "Wel is het zo dat de gemeente de regels bepaald maar ze kunnen niet verbieden dat een buitenbad open mag. Vorig jaar was dat niet het geval. Tijdens de eerste lockdown openden we pas in mei of juni onze deuren.”

Foto: Hessenbad

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...