Ulft, Netherlands

Bronzen beeld meegenomen uit urnentuin

De eigenaar van crematorium Hart van Berkelland in Haarlo ontdekte deze week dat er een bronzen beeld was verdwenen uit de urnentuin. Hij vermoedt dat onbekenden het beeld hebben meegenomen.
Jeanine Jongh | 19 februari 2021 16:23 | Aangepast op 19 februari 2021 16:23
"Ik vind het dieptriest en onfatsoenlijk dat je aan zoiets dierbaars komt", zegt de teleurgestelde eigenaar Gert Brinkhorst tegenover Omroep Gelderland. "Iets meenemen bij de juwelier mag niet, een fiets stelen ook niet. Maar dit is zó gevoelig." Woensdag ontdekte Brinkhorst dat het beeld er niet meer stond. Medewerkers hadden het de vrijdag ervoor nog gezien. Een andere conclusie dan diefstal lijkt er niet te zijn. Het is geen beeld ter nagedachtenis aan iemand maar een sierbeeld uit de tuin, er zit dus geen as in.

Brinkhorst hoopt dat het een incident is en geen begin van meer diefstallen. "Een aantal jaren terug werden op diverse begraafplaatsen in de Achterhoek bronzen lantaarns gestolen en bronzen letters van graven getrokken", weet de eigenaar. "Laten we hopen dat een gek het beeld heeft meegenomen. Maar stel dat er morgen weer iets weg is, ja, dan moeten we misschien nabestaanden gaan bellen en waarschuwen dat er gestolen wordt."

Nooit eerder meegemaakt
Wijkagent Geertjan Sloots zegt dat alle tips over de diefstal welkom zijn bij de politie. Brinkhorst hoopt intussen dat het beeld wordt teruggebracht: "Ik zit nu al 38 jaar in de uitvaartbranche, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Wel eens een verdwenen knuffel, dat kan een kind per ongeluk hebben gedaan, maar dit? Nee."

Foto: Facebook Crematorium Hart van Berkelland

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...