Ulft, Netherlands

Bronzen beeld meegenomen uit urnentuin

De eigenaar van crematorium Hart van Berkelland in Haarlo ontdekte deze week dat er een bronzen beeld was verdwenen uit de urnentuin. Hij vermoedt dat onbekenden het beeld hebben meegenomen.
Jeanine Jongh | 19 februari 2021 16:23 | Aangepast op 19 februari 2021 16:23
"Ik vind het dieptriest en onfatsoenlijk dat je aan zoiets dierbaars komt", zegt de teleurgestelde eigenaar Gert Brinkhorst tegenover Omroep Gelderland. "Iets meenemen bij de juwelier mag niet, een fiets stelen ook niet. Maar dit is zó gevoelig." Woensdag ontdekte Brinkhorst dat het beeld er niet meer stond. Medewerkers hadden het de vrijdag ervoor nog gezien. Een andere conclusie dan diefstal lijkt er niet te zijn. Het is geen beeld ter nagedachtenis aan iemand maar een sierbeeld uit de tuin, er zit dus geen as in.

Brinkhorst hoopt dat het een incident is en geen begin van meer diefstallen. "Een aantal jaren terug werden op diverse begraafplaatsen in de Achterhoek bronzen lantaarns gestolen en bronzen letters van graven getrokken", weet de eigenaar. "Laten we hopen dat een gek het beeld heeft meegenomen. Maar stel dat er morgen weer iets weg is, ja, dan moeten we misschien nabestaanden gaan bellen en waarschuwen dat er gestolen wordt."

Nooit eerder meegemaakt
Wijkagent Geertjan Sloots zegt dat alle tips over de diefstal welkom zijn bij de politie. Brinkhorst hoopt intussen dat het beeld wordt teruggebracht: "Ik zit nu al 38 jaar in de uitvaartbranche, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Wel eens een verdwenen knuffel, dat kan een kind per ongeluk hebben gedaan, maar dit? Nee."

Foto: Facebook Crematorium Hart van Berkelland

Lees ook

Zwemmersjeuk in water Stroombroek, Gelderland waarschuwt voor jeuk en vlekken na verkoelende duik

De provincie Gelderland waarschuwt zwemmers die met het warme weer een verkoelende duik willen nemen...

De Graafschap raakt Hillen kwijt aan eredivisionist NAC Breda

De Graafschap ziet Rio Hillen vertrekken naar eredivisionist NAC. In Breda tekent de Nederlander me...

Fietser belandt op voorruit bij aanrijding op Broekstraat in Aalten

Een fietser en automobilist zijn dinsdagavond op een kruispunt aan de Broekstraat in Aalten frontaal...

De Graafschap begint competitie met Limburgs drieluik en bezoek aan Arnhem

De Graafschap begint het nieuwe seizoen in de eerste divisie op vrijdag 8 augustus met een thuisweds...

Geen gewonden bij aanrijding op kruising in Doetinchem

Bij een aanrijding op de kruising van de Keppelseweg en de Hofstraat in Doetinchem zijn dinsdagavond...

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...