Ulft, Netherlands

Bronckhorst wil starters op woningmarkt helpen

Bronckhorst wil starters op de woningmarkt in hun gemeente vanwege het tekort aan huizen en de fors toegenomen prijzen helpen door de starterslening te verhogen van 25.000 euro naar 40.000 euro. Ook het maximale aankoopbedrag om in aanmerking te komen voor de lening gaat omhoog, van 225.000 euro naar 300.000 euro.
Tim Rondeel | 31 augustus 2023 10:27 | Aangepast op 31 augustus 2023 10:27
"Wij vinden het belangrijk dat ook jonge mensen in onze gemeente een eigen plekje kunnen vinden", aldus wethouder Emmeke Gosselink. "Met onze starterslening kunnen Bronckhorsters net een beetje extra lenen voor het aankopen van hun eerste woning." Met de lening kunnen nieuwkomers op de woningmarkt het verschil tussen de aankoopprijs en de maximale hypotheek dichten. De lening is in 2009 in het leven geroepen door Bronckhorst. Sindsdien maakten ongeveer negentig starters gebruik van de lening.

Om het woningtekort aan te pakken streeft Bronckhorst er naar om voor 2030 minimaal 1700 woningen te realiseren. Eerder dit jaar werden er onder andere woningbouwplannen in Halle, Baak, en Achter-Drempt gepresenteerd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Woningbouw|Bronckhorst|

Lees ook

'Geitenhouderij' advies Gezondheidsraad kan realisatie van tientallen woningen in Bronckhorst blokkeren

De komst van 73 woningen in de gemeente Bronckhorst staat op de tocht. Door het nieuwe advies van de...

Brouwerij zoekt per ongeluk verkochte bierflesjes gevuld met water

De Hummelose brouwerij De Witte Buizerd is op zoek naar vier verkochte flesjes die uit eigen brouwer...

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Twee personen aangehouden voor mogelijk drugslab in Velswijk

De politie heeft afgelopen donderdag twee personen aangehouden voor het mogelijke drugslab aan de Da...

Politie vermoedt dat drugslab brand veroorzaakte in schuur Velswijk

De politie heeft een vermoeden dat de schuur die donderdagmiddag verloren is gegaan bij een brand in...

'Vakwethouder' Emmeke Gosselink laat gemeente Bronckhorst los

Wethouder Emmeke Gosselink heeft laten weten na de volgende gemeenteraadsverkiezingen te stoppen als...