Ulft, Netherlands

Bronckhorst verrast over mogelijke komst kernreactor

Foto: REGIO8
Nu de stof van de mogelijke komst van een munitiedepot is neergedaald, lijkt de rust nog niet volledig terug te keren in de omgeving van de IJssel nabij Toldijk en Steenderen. Provincie Gelderland heeft plannen om een kleinschalige kernreactor op te zetten, waar de omgeving rondom de IJssel een mogelijke locatie van is. De gemeente is verrast door de plannen van de provincie.
Viggo Zweverink | 18 februari 2025 09:19 | Aangepast op 18 februari 2025 09:19
“Wij zijn overvallen door deze mededeling van de provincie. De resultaten van het onderzoek waren bij ons niet bekend. Daarom wisten wij ook niet dat er al mogelijke zoekgebieden zijn”, laat de gemeente Bronckhorst weten. Wat de randvoorwaarden van de mogelijke kleinschalige kernreactor zijn, is ook nog niet bij de gemeente bekend. Wat wel duidelijk is, is dat een kernreactor veel koelingswater nodig heeft. Daarom is het gebied rondom de IJssel aangewezen als mogelijke locatie. “Deze berichtgeving heeft ons verrast en we gaan hierover zo snel mogelijk in overleg met de provincie. Op korte termijn komen we terug bij onze inwoners met meer informatie hierover”, aldus Bronckhorst.

Jan Burgers, voorzitter Toldieks Belang, werd ook verrast door het nieuws maar ziet nog geen reden voor paniek. “Ik kan er nu nog weinig over zeggen want wij weten verder nog niks, maar als je naar de infrastructuur kijkt dan is dit niet heel erg handig om hier een reactor te plaatsen”, zegt Burgers. Als de kernreactor daadwerkelijk naar de Achterhoek dreigt te komen, gaat Toldieks Belang weer de koppen bijeensteken. Voor nu ziet Burgers nog geen beren op de weg, mede doordat het nog niet duidelijk is of er woningen moeten wijken voor de plannen. “Ik denk dat dat wel los zal lopen”, aldus Burgers.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...