Ulft, Netherlands

Bronckhorst experimenteert met Bokashi

Bronckhorst doet mee aan een landelijke pilot met het toepassen van 'Bokashi'. Dit is een Japanse methode om groenafval om te vormen tot een soort compost, wat vervolgens door gemeente verspreid wordt in de natuur.
Jasper Hazelaar | 1 april 2022 10:17 | Aangepast op 1 april 2022 10:17
De inhoud van de bladkorven en ander maaisel wordt door de gemeente verzameld in twee hopen van 200.000 kilo. Door onder meer klei, kalk, schimmels en gist toe te voegen wordt het groenafval binnen die hopen verteerd. Na minimaal acht weken rusten in een luchtdichte hoop ontstaat een soort compost van organisch materiaal. “Bokashi bevat voedingsstoffen en goede bacteriën die zorgen voor een gezonde bodem en een goede plantengroei”, aldus de gemeente, die onder meer samenwerkt met Wageningen Universiteit binnen de proef.

Op dit moment is het gebruik van Bokashi niet toegestaan. De uitkomsten van de pilot, die minimaal drie jaar duurt, kunnen bijdragen aan aanpassing van de regelgeving. “Bladresten en bermmaaisel verwerken we liever tot een nuttig product dan het af te voeren als afval”, aldus wethouder Paul Hofman. “De voedingsstoffen geven we zo weer terug aan de planten en bomen, waardoor de natuurlijke kringloop in stand blijft.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...