Ulft, Netherlands

Brandweer Wehl straat op voor vrijwilligers

Regio8 | 26 februari 2018 14:34 | Aangepast op 26 februari 2018 14:34

"Een guerrilla-actie zou ik het niet noemen", aldus postcommandant Paul Lendering over de flyeractie. "Het is gewoon een actie om onder de aandacht te brengen dat we vrijwilligers nodig hebben." Op dit moment werkt de brandweer in Wehl met een groep van 22 vrijwilligers, maar dit moeten er eigenlijk tussen de 24 en 28 worden. "In de Achterhoek is er een tekort", beaamt Lendering. "Het is nog niet nijpend, maar gezien de krimp en de vergrijzing kunnen we dit over een aantal jaar wel krijgen. Daarom denken we nu vooruit."

Frank Steenbreker ziet het onderdeel zijn van het brandweerkorps als een mooie hobby. "Je staat 24 uur per dag gereed voor de gemeenschap van Wehl", aldus de bevelvoerder, die in zijn privéleven wel het nodige moet laten. "Als je lekker aan tafel zit met een schnitzeltje kan de pieper gaan en dan wordt het eten koud." De postcommandant vergelijkt het brandweerwerk met voetbal. "Het is topsport", aldus Lendering. "Voetbal wordt dan vaak op zondag gedaan, maar wij hebben 24/7 topsport."

Het brandweerkorps organiseert op woensdag 28 februari en woensdag 7 maart inloopavonden over lidmaatschap. Belangstellenden zijn dan welkom in de kazerne in Wehl.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

Burgemeester Fellinger wil rectificatie: ‘De training is niet spiritueel’

Voorafgaand aan de raadsvergadering van de gemeente Montferland donderdagavond voelde burgemeester A...

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...