Ulft, Netherlands

Boumans hoopt op begrip bij supporters

De Graafschap promoveert woensdagavond bij een overwinning op Helmond Sport naar de eredivisie. De club, maar ook de gemeente en de politie bereiden zich in samenspraak voor op een eventuele toeloop van supporters naar het stadion en gaan uit van verschillende scenario’s.
Tim Rondeel | 12 mei 2021 14:04 | Aangepast op 12 mei 2021 14:04
“Het belangrijkste is dat mensen thuis moeten blijven”, aldus burgemeester Mark Boumans, die daarmee de oproep van de club deelt en supporters aanspreekt op hun verantwoordelijkheid. Volgens Boumans is er geen extra politie-inzet nodig en heeft Doetinchem samen met de politie en De Graafschap verschillende scenario’s besproken: “We zijn natuurlijk druk bezig met de voorbereidingen en met name vanuit het perspectief openbare orde en veiligheid moeten we goed kijken naar de signalen die we krijgen. We weten dat het vergrootglas er op ligt, dus het is belangrijk dat het in goede banen loopt." De burgemeester hoopt op de medewerking van de supporters: "Het zou enorm helpen dat veel mensen thuis blijven.”

Wat hij verwacht dat er bij een eventuele promotie gebeurt in en rond het stadion? “Concreet gaat er niks gebeuren, want er mag niks georganiseerd worden”, aldus Boumans, die tegelijkertijd aangeeft niet naïef te zijn. "We houden er rekening mee dat er toch mensen komen die mogelijk wat willen doen. Het hangt heel erg van de situatie af wat er mogelijk is." Zo zou het hek bij het stadion gesloten kunnen blijven, maar dan bestaat volgens de club weer het risico dat supporters op de openbare weg terecht komen.

Mooie PR
Tegelijkertijd droomt Boumans al over de positieve gevolgen van een promotie voor zijn stad: “De uitstraling van de eredivisie is natuurlijk veel mooier en dat is een mooie PR voor de gemeente Doetinchem en de hele regio Achterhoek.” Boumans leeft ook als supporter toe naar de wedstrijd en gaat uit van een goed resultaat: “Ik zou ongetwijfeld ook wel wat spanning hebben, maar dat zou net zo veel met het verloop van de wedstrijd te maken hebben als met alle randverschijnselen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....