Ulft, Netherlands

Borculose theatershow naar Denemarken

Regio8 | 3 maart 2017 09:25 | Aangepast op 3 maart 2017 09:25

“We gaan onze vleugels spreiden”, zegt bedenker en musical director Hans Beerten. “Nederland en Duitsland hadden we een beetje gezien. Op een gegeven moment hebben we gezegd dat we naar Denemarken wilden.” Op 10 juni zullen de acteurs een middag- en een avondshow geven. “Die show zal niet veel anders zijn dan hier in Nederland. Behalve dat de aankondiging in het Deens is.” Vanuit Borculo moeten het volledige decor en alle technische materialen naar het Deense Herning vervoerd worden. “Ons konvooi bestaat uit tien opleggercombinaties en een bus vol.” In totaal werken zo’n driehonderd mensen uit heel Europa aan de show.

De Music Show Scotland wordt geproduceerd door een echt familie bedrijf. De dochters van Hans werken fulltime aan de facilitaire voorbereidingen, maar zingen en dansen ook tijdens de show. “Op een gegeven moment was ik klaar met school. En toen wilde ik die verantwoordelijkheid wel op me nemen om het te organiseren.” Anke Beerten is dag in dag uit bezig met de website, de hotels en de vliegreizen, zodat iedereen op tijd is voor de show. Daarnaast oefent ze iedere week met de dansploeg van de show. “Iedereen heeft dezelfde liefde voor de muziek, dat je aanspreekt en waar je kippenvel van krijgt. Dat is iets wat de show gewoon heel uniek maakt.”

Van sporthal naar Ahoy
Afgelopen weekend vierde de familie met honderden genodigden twintigjarig jubileum van de vereniging achter de show. De Music Show Scotland zelf bestond op dat moment tien jaar. Maar aan stoppen denkt Hans Beerten nog niet. “We zijn net begonnen. Tien jaar geleden zijn we met de muziekshow begonnen. We waren toen in de sporthal hier in Borculo. Natuurlijk hebben we er toen totaal niet bij nagedacht dat je over tien jaar ook al in Ahoy staat.”

Foto: Music Show Scotland

Lees ook

Livestream laat mensen thuis meekijken bij Ulftse Avondvierdaagse

Wandelaars kunnen zich opmaken voor de Ulftse Avondvierdaagse die woensdag van start gaat. Sinds een...

‘Prutje Peter’, een cultheld met authentiek dialect binnen Vios Beltrum

COLUMN / De spelers lopen van het veld af, evenals de scheidsrechter. In de bestuurskamer van Vios B...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...