gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bombardementen herdenken blijft belangrijk

f8add60946e73e60283dccbff9f3d840.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’De traditie om dat te herdenken vind ik heel belangrijk. Jongeren moeten weten waarom ze leven zoals ze leven’’, vindt de historicus, die deze week lezingen verzorgd over de bombardementen. ‘’Je staat op de schouders van je voorouders en kijk naar voren. Het is heel belangrijk dat kinderen, maar ook volwassenen, een beetje historisch besef hebben om te voorkomen dat je twee keer je tenen stoot tegen diezelfde steen.’’

De drie bombardementen worden sinds 2015 jaarlijks herdacht. De Van Wouklok aan het gemeentehuis en de kerkklokken in Doetinchem klinken ieder jaar op de momenten dat de bommen vielen. ‘’Op 19, 21 en 23 maart is Doetinchem tot drie keer toe gebombardeerd’’, vertelt Rougoor. ‘’Dat was één grote puinhoop. Woningen, winkels, bedrijven, de Catharinakerk.. er was niets meer van over.’’

Bij de bombardementen vielen meer dan 140 doden en honderden gewonden.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.