Ulft, Netherlands

Boeren naar Brussel

Regio8 | 7 september 2015 13:33 | Aangepast op 7 september 2015 13:33
"Hier op het plein is het hartstikke druk", zegt de Eibergse melkveehouder Niels Leerink. Ook hij is naar België afgereisd om zijn stem te laten horen. "Er staan allemaal boeren om mij heen. Varkensboeren, rundveeboeren. Ze komen overal vandaan. Het is een saamhorige sfeer hier."

Die saamhorige sfeer kan volgens Leerink snel omslaan. "Ik weet niet hoe het gaat verlopen. Het is nu nog vrij vriendelijk, maar het ligt eraan wat onze woordvoerders naar buiten brengen. Als we er niet blij mee zijn, kan het uit de hand lopen. We hopen het niet. We denken het niet, maar de vriendelijkheid gaat er zo langzamerhand vanaf."

Boeren draaien verlies
De Europese boeren hebben moeite met de lage melk- en vleesprijzen. Op dit moment maken de meeste boeren verlies op hun producten. "De prijzen gaan onderuit", zegt Leerink. "Vraag en aanbod zijn gewoon niet meer op elkaar afgestemd. Er wordt enorm verlies op geleden." Vanaf half drie vergaderen de Europese ministers van Landbouw over mogelijke maatregelen.

Lees ook

Gemengde reacties op huisvesting van arbeidsmigranten bij Olde Beth in Wehl

Rond de honderd omwonenden van de Olde Beth in Wehl kwamen dinsdagavond samen tijdens een inloopavon...

Berkelland wil extra minderjarige vluchtelingen opvangen in Rekken

Berkelland wil extra minderjarige vluchtelingen opvangen aan de Panovenweg 14 in Rekken. Er verblijv...

Vermoedelijk drugsafval gedumpt in buitengebied Gaanderen

In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er acht vaten met afval gedumpt aan de Heidedijk in Gaander...

Zwarte Cross schrikt van overname door ‘onethische’ partij: ‘Geen enkele eigenaar zal ooit bepalen wie we zijn’

De Zwarte Cross is geschrokken van de beweringen over de investeringen van Kohlberg Kravis Roberts (...

9-jarige jongen ernstig gewond na aanrijding in Westendorp

Bij een ongeval op de Veldkamperstraat in Westendorp is een 9-jarige jongen ernstig gewond geraakt. ...

Jong kind op een fiets aangereden op Keizersweg in Aalten

Bij een aanrijding op de Keizersweg in Aalten is dinsdagmiddag een kind aangereden door een automobi...