Ulft, Netherlands

Boeren krijgen eigen geluid in de Top 2000

‘De Boer dat is de keerl’ van Normaal staat dit jaar in de top tien van de NPO Radio 2 Top 2000. Boerenorganisatie Agro NL riep eerder Nederland op om massaal te stemmen op het nummer.
Regio8 | 7 december 2019 18:33 | Aangepast op 7 december 2019 18:33
"Een oprechte ode aan de boer is het geworden", laat Agro NL weten. "We hebben - boer en burger met de handen ineen - de Top 2000 bestormd!" De plaat van Normaal komt dit jaar binnen op plek negen in de lijst. De agrarische organisatie wil met het nummer in de Top 2000 de boeren een hart onder de riem steken. Via social media gaven Achtehoekers massaal aan te zullen stemmen op de plaat. 'De Boer dat is de keerl' wordt hoogstwaarschijnlijk op Oudejaarsavond tussen 22.00 en 24.00 uur gedraaid. Het is niet bekend hoeveel mensen gestemd hebben op het nummer.

Met 'De boer dat is de keerl' heeft Normaal de hoogste notering ooit in de top 2000 behaald. De hoogste positie had de Achterhoekse band met ‘Oerend Hard’ op plek 82 in 2005. De Top 2000 begint op 25 december om 08.00 uur. Op 31 december wordt iets voor middernacht de nummer één, Queen met 'Bohemian Rhapsody', gedraaid.

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...