Ulft, Netherlands

Boer geeft uitleg over acties met flyer

Henk Oonk heeftt maandagmiddag met zichtbaar genoegen geflyerd bij de Jumbo-supermarkt in Lichtenvoorde. De konijnenboer uit Vragender wil met zijn actie uitleg geven over de boerenprotesten van de afgelopen tijd.
Jasper Hazelaar | 14 december 2020 17:03 | Aangepast op 14 december 2020 17:03
"Ik krijg bijna alleen maar positieve reacties, 95 procent geeft een duimpje", zegt de konijnenboer uit Vragender, die strijdt voor betere prijzen voor de boeren. Oonk deelt aan de bezoekers van de supermarkt een flyer uit met een zelfgeschreven tekst waarin hij de positie van de boeren in Nederland uitlegt. 'We verdienen nu echt niks meer, de rek is eruit', schrijft Oonk, die met zijn actie een steentje hoopt bij te dragen in de strijd van de boeren voor een betere prijs van hun melk, groenten en vlees.

Oonk hoopt met de flyer uit te leggen wat de reden is van de recente acties. 'Wij willen u graag van voedstel blijven voorzien', schrijft Oonk. 'Maar het kan niet zo zijn dat de grote supermarkten en hun aandeelhouders met onze marge gaan lopen.' Desondanks heeft Oonk toestemming gekregen voor de winkel te flyeren. "Ik heb er een kwartier voor moeten praten, maar het is gelukt."

'Ie hebt groot geliek'
Hij loopt weer op een klant af en overhandigt een flyer. "Ie hebt groot geliek", zegt de vrouw in het Achterhoeks dialect. Ze geeft Oonk en de boeren gelijk, zoals bijna alle mensen dat deze maandagmiddag doen. "Het is hartverwarmend", reageert Oonk. "Ik was ook niet bang om hier een blauw oog op te lopen. Dat was in de Randstad wel anders geweest. Je moet wel even duidelijk uitleggen waarom je het doet."

Uitgemolken
Het draagvlak in Lichtenvoorde mag groot zijn, de vraag is hoe dat elders is nu de boeren maar actie blijven voeren. Hebben de acties nog effect? Oonk: "Het is hard nodig. We zijn uitgemolken en staan met de rug tegen de muur. We praten met alle partijen zoals het ministerie, dat het met ons eens is dat we betere prijzen moeten hebben, maar het schiet niet op."

'Geen oplossing'
Er zijn sympathisanten van de boeren die de acties tijdens het aanscherpen van de coronaregels liever zien worden opgeschort. Oonk erkent dat er nu meerdere branches zijn die het moeilijk hebben. "Wij vinden het voor de horeca ook heel erg", zegt hij. Maar hopelijk is een vaccin voor de horeca de oplossing. Maar zo'n oplossing is er voor ons niet."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...