gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bloemencorso Lichtenvoorde legt lat hoog

026016cff995740e661185ec8c86437c.jpg
Redactie REGIO8 |

"De kwaliteit is dit jaar erg hoog", stelt organisator Ester Ruesink tevreden. "Er is steeds meer techniek, maar ook de afwerking wordt steeds mooier van de wagens. Er wordt heel veel aandacht aan besteed en je ziet toch wel veel gebruik van alternatieve materialen. Die geven toch soms een wagen wat meer toegevoegde waarde. Het lijkt wel alsof de groepen voor zichzelf de lat ieder jaar wat hoger leggen." Euforie heerste ook bij de door de winterstorm geplaagde corsogroep 6Kamp. Zij reden mee met Vlekkeloos. "In tegendeel met de start van het seizoen ging het einde echt letterlijk en figuurlijk vlekkeloos", aldus bouwer Jordy Mellink. "We zijn supertrots dat er überhaupt wat staat, maar dat ie ook echt is geslaagd zoals wij hem in de kop hadden zitten."

Het goede weer van zondag geeft volgens de bouwers nog een extra dimensie aan hun creaties. "We zijn zeer tevreden over onze wagen", stelt Robert Pierik van corsogroep Teeuws over Toccata und Fuge. "Nu het zonnetje er op schijnt zien de onderdelen er nog veel mooier uit." De bezoekers langs de route keken hun ogen uit. Dat kwam mede doordat veel van de imponerende wagens niet alleen langsreden, maar meerdere zintuigen prikkelden. "Ik denk dat het misschien wel een beetje een wagen is die onderschat wordt", vertelt bouwer Karin Boschker van de Boschkempers over Juwelendief. "Hij ziet er misschien een beetje statisch uit, maar tijdens de optocht zal er een heel verhaal verteld worden door middel van de beweging."

Prijzen
Het draait bij het corso niet enkel om de pracht en de praal, maar ook om de prijzen. Een vakjury en het publiek beoordelen de creaties, waar uiteindelijk een winnaar uit voortkomt. "We hebben er allemaal een goed gevoel over", aldus Mellink. "Hij steekt af. Of dat genoeg is om in de top mee te draaien zien we wel. We zijn überhaupt hartstikke trots dat we een wagen hebben en mee mogen doen dit jaar." Boschker had een duidelijk ambitie voor haar groep: "Top tien hopen we en denken we ook wel een beetje te rijden." Maar dat de concurrentie moordend is blijkt uit Pierik's voorspelling vooraf. "Een top vijf hopen we wel op, maar je moet echt strijden in Lichtenvoorde om daar bij te horen!"

De ranglijst wordt maandagochtend bekend gemaakt.

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een mooie groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.