Ulft, Netherlands

Bloemencorso Lichtenvoorde legt lat hoog

Regio8 | 9 september 2018 17:22 | Aangepast op 9 september 2018 17:22

"De kwaliteit is dit jaar erg hoog", stelt organisator Ester Ruesink tevreden. "Er is steeds meer techniek, maar ook de afwerking wordt steeds mooier van de wagens. Er wordt heel veel aandacht aan besteed en je ziet toch wel veel gebruik van alternatieve materialen. Die geven toch soms een wagen wat meer toegevoegde waarde. Het lijkt wel alsof de groepen voor zichzelf de lat ieder jaar wat hoger leggen." Euforie heerste ook bij de door de winterstorm geplaagde corsogroep 6Kamp. Zij reden mee met Vlekkeloos. "In tegendeel met de start van het seizoen ging het einde echt letterlijk en figuurlijk vlekkeloos", aldus bouwer Jordy Mellink. "We zijn supertrots dat er überhaupt wat staat, maar dat ie ook echt is geslaagd zoals wij hem in de kop hadden zitten."

Het goede weer van zondag geeft volgens de bouwers nog een extra dimensie aan hun creaties. "We zijn zeer tevreden over onze wagen", stelt Robert Pierik van corsogroep Teeuws over Toccata und Fuge. "Nu het zonnetje er op schijnt zien de onderdelen er nog veel mooier uit." De bezoekers langs de route keken hun ogen uit. Dat kwam mede doordat veel van de imponerende wagens niet alleen langsreden, maar meerdere zintuigen prikkelden. "Ik denk dat het misschien wel een beetje een wagen is die onderschat wordt", vertelt bouwer Karin Boschker van de Boschkempers over Juwelendief. "Hij ziet er misschien een beetje statisch uit, maar tijdens de optocht zal er een heel verhaal verteld worden door middel van de beweging."

Prijzen
Het draait bij het corso niet enkel om de pracht en de praal, maar ook om de prijzen. Een vakjury en het publiek beoordelen de creaties, waar uiteindelijk een winnaar uit voortkomt. "We hebben er allemaal een goed gevoel over", aldus Mellink. "Hij steekt af. Of dat genoeg is om in de top mee te draaien zien we wel. We zijn überhaupt hartstikke trots dat we een wagen hebben en mee mogen doen dit jaar." Boschker had een duidelijk ambitie voor haar groep: "Top tien hopen we en denken we ook wel een beetje te rijden." Maar dat de concurrentie moordend is blijkt uit Pierik's voorspelling vooraf. "Een top vijf hopen we wel op, maar je moet echt strijden in Lichtenvoorde om daar bij te horen!"

De ranglijst wordt maandagochtend bekend gemaakt.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

Redactie REGIO8 | 25 nov 2025 16:08

UPDATE Woning en schuur volledig verwoest na brand Halle

Redactie REGIO8 | 28 nov 2025 16:38

Lees ook

Oude IJsselstreek steekt stokje voor komst gigantisch zonnepark Etten

Er gaat een streep door het plan voor een gigantisch zonnepark rondom het crematorium in Etten. Ontw...

Verdachte aangehouden na explosie bij appartementencomplex in Doetinchem

De politie heeft maandagochtend een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie aan de ...

Doetinchem in shock na nieuwe explosie bij coffeeshop: 'Deze is nog erger dan de vorige'

Buurtbewoners van de Veemarkt in Doetinchem werden maandagochtend vroeg opnieuw opgeschrikt door een...

Na mislukte tiny-houses focus op Zuidwest: nieuwbouw in Harfsen van start

De woningbouw in Harfsen krijgt vaart. Het college van Lochem heeft het stedenbouwkundig plan voor H...

Wederom explosie bij coffeeshop Doetinchem, schade is groot

Er heeft alweer een explosie plaatsgevonden bij de coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem. Maandag...

Brand in droger zorgt voor schade bij horecazaak in Zelhem

Bij een horecazaak aan de Burgemeester De Rijpstrastraat in Zelhem is zondagmiddag brand uitgebroken...