gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bloemencorso Lichtenvoorde legt lat hoog

026016cff995740e661185ec8c86437c.jpg
Redactie REGIO8 |

"De kwaliteit is dit jaar erg hoog", stelt organisator Ester Ruesink tevreden. "Er is steeds meer techniek, maar ook de afwerking wordt steeds mooier van de wagens. Er wordt heel veel aandacht aan besteed en je ziet toch wel veel gebruik van alternatieve materialen. Die geven toch soms een wagen wat meer toegevoegde waarde. Het lijkt wel alsof de groepen voor zichzelf de lat ieder jaar wat hoger leggen." Euforie heerste ook bij de door de winterstorm geplaagde corsogroep 6Kamp. Zij reden mee met Vlekkeloos. "In tegendeel met de start van het seizoen ging het einde echt letterlijk en figuurlijk vlekkeloos", aldus bouwer Jordy Mellink. "We zijn supertrots dat er überhaupt wat staat, maar dat ie ook echt is geslaagd zoals wij hem in de kop hadden zitten."

Het goede weer van zondag geeft volgens de bouwers nog een extra dimensie aan hun creaties. "We zijn zeer tevreden over onze wagen", stelt Robert Pierik van corsogroep Teeuws over Toccata und Fuge. "Nu het zonnetje er op schijnt zien de onderdelen er nog veel mooier uit." De bezoekers langs de route keken hun ogen uit. Dat kwam mede doordat veel van de imponerende wagens niet alleen langsreden, maar meerdere zintuigen prikkelden. "Ik denk dat het misschien wel een beetje een wagen is die onderschat wordt", vertelt bouwer Karin Boschker van de Boschkempers over Juwelendief. "Hij ziet er misschien een beetje statisch uit, maar tijdens de optocht zal er een heel verhaal verteld worden door middel van de beweging."

Prijzen
Het draait bij het corso niet enkel om de pracht en de praal, maar ook om de prijzen. Een vakjury en het publiek beoordelen de creaties, waar uiteindelijk een winnaar uit voortkomt. "We hebben er allemaal een goed gevoel over", aldus Mellink. "Hij steekt af. Of dat genoeg is om in de top mee te draaien zien we wel. We zijn überhaupt hartstikke trots dat we een wagen hebben en mee mogen doen dit jaar." Boschker had een duidelijk ambitie voor haar groep: "Top tien hopen we en denken we ook wel een beetje te rijden." Maar dat de concurrentie moordend is blijkt uit Pierik's voorspelling vooraf. "Een top vijf hopen we wel op, maar je moet echt strijden in Lichtenvoorde om daar bij te horen!"

De ranglijst wordt maandagochtend bekend gemaakt.

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.