gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijzondere kleding op Folkloredag in Ulft

06b316301edd931e1f2f4ebeca5cb63d.jpg
Redactie REGIO8 |
"Al meer dan een jaar zijn de Dörsvlègels met de voorbereidingen bezig", zo laat de dansgroep uit Ulft weten. "Zowel het programma als de financiering vragen een vroegtijdige aanpak." De dansgroep verwacht dat er een bont gezelschap van in totaal driehonderd man naar het DRU-terrein trekt: "De gasten, komend van collega verenigingen uit het hele land, verschijnen in traditionele klederdracht uit hun streek", zo laten de Dörsvlègels weten. "Zij vertegenwoordigen het waardevol cultureel erfgoed van folkloristische dansen en hun bijpassende kleding."

In Ulft maken de folkloristische groepen tijdens een besloten bijeenkomst kennis met het ontstaan en de ontwikkeling van het DRU Industriepark. Vervolgens is er ’s middags ruimte voor het publiek om kennis te maken met de groepen. "Bezoekers kunnen contacten leggen met de gasten, de klederdrachten bewonderen en de dansen mee beleven, zelfs door eventueel mee te dansen", aldus de Ulftse dansgroep. "Op deze manier wil men contacten leggen tussen cultureel en industrieel erfgoed en bezoekers kennis laten maken met een veelzijdige vorm van folklore."

Foto: Dörsvlègels

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.