gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezoekers verrast tijdens taxatie in Heelweg

3fc2bfaa168b71060214e1dcc4b500d9.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik heb een schilderij laten taxeren en dat bleek een verzekeringswaarde te hebben van 1.000 euro”, vertelt bezoekster Lucia Vis. “Of je dat er voor krijgt is nog de vraag.” Vis vindt het leuk dat een dergelijk evenement in de Achterhoek wordt georganiseerd. “Je ziet Kunst en Kitsch op tv en dan denk ik wel vaak, 'ik ben weer te laat en ik moet weer ergens ver het land in'. Dit is gewoon dichtbij huis en het is gewoon heel erg leuk.” Gerrit Verbeek heeft een boek van Joost van den Vondel laten taxeren. “De taxateur vond vooral de binding erg mooi”, aldus Verbeek. “De kleuren zijn ook fantastisch. De verzekeringswaarde lag tussen de 550 en 600 euro. Dat had ik niet verwacht.”

Tijdens het evenement werd er geld opgehaald voor Stichting Kalinga en Stichting Achter de Regenboog. “De goede doelen hebben als combinatie dat kinderen en vrouwen worden ondersteunt”, zegt Mariëlle Veldkamp namens de organisatie. Een nieuwe editie van Kitsch en Kunst lijkt er volgens Veldkamp wel te komen. “Nu eerst evalueren en dan op naar de volgende.”

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.