gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezoekers verrast tijdens taxatie in Heelweg

3fc2bfaa168b71060214e1dcc4b500d9.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik heb een schilderij laten taxeren en dat bleek een verzekeringswaarde te hebben van 1.000 euro”, vertelt bezoekster Lucia Vis. “Of je dat er voor krijgt is nog de vraag.” Vis vindt het leuk dat een dergelijk evenement in de Achterhoek wordt georganiseerd. “Je ziet Kunst en Kitsch op tv en dan denk ik wel vaak, 'ik ben weer te laat en ik moet weer ergens ver het land in'. Dit is gewoon dichtbij huis en het is gewoon heel erg leuk.” Gerrit Verbeek heeft een boek van Joost van den Vondel laten taxeren. “De taxateur vond vooral de binding erg mooi”, aldus Verbeek. “De kleuren zijn ook fantastisch. De verzekeringswaarde lag tussen de 550 en 600 euro. Dat had ik niet verwacht.”

Tijdens het evenement werd er geld opgehaald voor Stichting Kalinga en Stichting Achter de Regenboog. “De goede doelen hebben als combinatie dat kinderen en vrouwen worden ondersteunt”, zegt Mariëlle Veldkamp namens de organisatie. Een nieuwe editie van Kitsch en Kunst lijkt er volgens Veldkamp wel te komen. “Nu eerst evalueren en dan op naar de volgende.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.