Ulft, Netherlands

Beverloo trots op skyline van ’s-Heerenberg

Regio8 | 26 juli 2018 12:24 | Aangepast op 26 juli 2018 12:24

‘’Ik ben hartstikke tevreden, maar had zelf niet verwacht dat het er zo kolossaal uit zou zien’’, stelt een trotse Patrick Beverloo. ‘’Je hebt eerst een 3D-tekening in de computer, een maquette gemaakt en dan staat het er echt... het is mooier dan verwacht.’’

Het kunstwerk is een skyline van ’s-Heerenberg. ‘’Het begint met de poortwachtershuisjes en daar eindigt het ook mee. Alles wat daartussen zit zijn de oude gebouwen van ’s-Heerenberg. Wat er bovenuit springt zijn natuurlijk kasteel Huis Bergh en Gouden Handen.’’

Een paar buitjes
Hoewel het kunstwerk van staal is, komt de skyline de komende weken nog wel tot leven. ‘’Het materiaal is nieuw en moet nog gaan roesten. We hebben de afgelopen zes jaar geen regen gehad, zo voelt het tenminste. Maar met een paar buitjes gaat dat roesten en wordt het mooi oranje en extra stevig’’, stelt Beverloo in de volle zon.

Van Heksenstad naar Kasteelstad
In 2015 werd de heks die Beverloo produceerde voor dezelfde rotonde vernield. Montferland wilde een vervangende heks, maar na overleg met Beverloo was ook de gemeente overtuigd van het stadsaanzicht. De ‘Heksenstad’ verandert daarmee in een ‘Kasteelstad’.
Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...