Ulft, Netherlands

Beverloo trots op skyline van ’s-Heerenberg

Regio8 | 26 juli 2018 12:24 | Aangepast op 26 juli 2018 12:24

‘’Ik ben hartstikke tevreden, maar had zelf niet verwacht dat het er zo kolossaal uit zou zien’’, stelt een trotse Patrick Beverloo. ‘’Je hebt eerst een 3D-tekening in de computer, een maquette gemaakt en dan staat het er echt... het is mooier dan verwacht.’’

Het kunstwerk is een skyline van ’s-Heerenberg. ‘’Het begint met de poortwachtershuisjes en daar eindigt het ook mee. Alles wat daartussen zit zijn de oude gebouwen van ’s-Heerenberg. Wat er bovenuit springt zijn natuurlijk kasteel Huis Bergh en Gouden Handen.’’

Een paar buitjes
Hoewel het kunstwerk van staal is, komt de skyline de komende weken nog wel tot leven. ‘’Het materiaal is nieuw en moet nog gaan roesten. We hebben de afgelopen zes jaar geen regen gehad, zo voelt het tenminste. Maar met een paar buitjes gaat dat roesten en wordt het mooi oranje en extra stevig’’, stelt Beverloo in de volle zon.

Van Heksenstad naar Kasteelstad
In 2015 werd de heks die Beverloo produceerde voor dezelfde rotonde vernield. Montferland wilde een vervangende heks, maar na overleg met Beverloo was ook de gemeente overtuigd van het stadsaanzicht. De ‘Heksenstad’ verandert daarmee in een ‘Kasteelstad’.
Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...