Ulft, Netherlands

Beurs slaat brug naar mensen in armoede

Regio8 | 16 oktober 2019 15:22 | Aangepast op 16 oktober 2019 15:22

"We willen proberen mensen uit hun isolement te halen”, aldus wethouder Peter van de Wardt van Oude IJsselstreek. “Mensen die in de schuldenproblematiek zitten hebben moeite om de drempel over te komen. Er zit een stukje schaamte achter.” Ivon van de Wetering kan dat gevoel begrijpen: “Je vertelt niet dat je geld tekort hebt en je vertelt niet dat je in de problemen zit”, zegt de organisator van de beurs. “Je probeert het op te lossen tot er iemand tegen je zegt: ‘ik weet voor jou een oplossing, wij gaan jou samen helpen.’” Op het evenement was er een speciale low-budgetmarkt waar mensen voor weinig geld onder meer kleding konden kopen. Ook stonden er diverse instanties die informatie gaven over hoe je om moet gaan met geldproblemen en hoe deze voorkomen kunnen worden.

Bezoeker Mia Grob vond de beurs een goed initiatief. “De instanties hier slaan een warme deken om je heen”, vindt ze. “Maar bij de gemeente moet je met de billen bloot en soms met de staart tussen de benen weg.” Van de Wardt geeft aan dat er de komende jaren veel aandacht is voor mensen die onder de armoedegrens leven en erkent dat actie nodig is. “Het blijft onze aandacht houden want het is ook wel een zorg”, vindt de wethouder. “Zeker als we kijken naar de cijfers, het wordt niet minder.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...