gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland kiest locaties vluchtelingen

4a5d603300a20b6e22ed13c7f4c5a9a9.jpg
Redactie REGIO8 |
"De keuze van de locaties is aan de hand van afwegingscriteria gemaakt", zo laat Berkelland weten. "Er is bijvoorbeeld gekeken naar bestemming, eigendomssituatie, kwaliteit, bereikbaarheid en draagkracht." Volgens de gemeente wordt er op de locaties een huisvesting voor maximaal tien jaar gerealiseerd. Na vijf jaar is er een evaluatiemoment. De gemeente Berkelland heeft vanuit Het Rijk als taakstelling gekregen om 145 vluchtelingen te plaatsen.

"We beginnen met het plaatsen van tijdelijke woningen in Ruurlo, vervolgens in Eibergen, Borculo, Beltrum en Neede", aldus de gemeente. "Door deze volgorde houden we rekening met de aantallen statushouders die de afgelopen jaren al zijn gehuisvest in deze kernen." Berkelland organiseert begin februari per kern nog een bijeenkomst waar inwoners vragen kunnen stellen. "Na de gesprekken met de omwonenden, maakt het college een definitieve keuze voor de eerste 5 locaties. De overige locaties worden later ingezet."

De locaties in Berkelland:

Ruurlo

Nieuwe weg
Krashof
Eibergen
Rekkenseweg
Beltrumseweg
Borculo
Het Elbrink
Haarloseweg
Beltrum
Meester Nelissenstraat
Neede
Hondelinkweg
Braak

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.