gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland kiest locaties vluchtelingen

4a5d603300a20b6e22ed13c7f4c5a9a9.jpg
Redactie REGIO8 |
"De keuze van de locaties is aan de hand van afwegingscriteria gemaakt", zo laat Berkelland weten. "Er is bijvoorbeeld gekeken naar bestemming, eigendomssituatie, kwaliteit, bereikbaarheid en draagkracht." Volgens de gemeente wordt er op de locaties een huisvesting voor maximaal tien jaar gerealiseerd. Na vijf jaar is er een evaluatiemoment. De gemeente Berkelland heeft vanuit Het Rijk als taakstelling gekregen om 145 vluchtelingen te plaatsen.

"We beginnen met het plaatsen van tijdelijke woningen in Ruurlo, vervolgens in Eibergen, Borculo, Beltrum en Neede", aldus de gemeente. "Door deze volgorde houden we rekening met de aantallen statushouders die de afgelopen jaren al zijn gehuisvest in deze kernen." Berkelland organiseert begin februari per kern nog een bijeenkomst waar inwoners vragen kunnen stellen. "Na de gesprekken met de omwonenden, maakt het college een definitieve keuze voor de eerste 5 locaties. De overige locaties worden later ingezet."

De locaties in Berkelland:

Ruurlo

Nieuwe weg
Krashof
Eibergen
Rekkenseweg
Beltrumseweg
Borculo
Het Elbrink
Haarloseweg
Beltrum
Meester Nelissenstraat
Neede
Hondelinkweg
Braak

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”