Ulft, Nederland
Terug

Begraafplaats leeft op tijdens Boomfeestdag

a38b0327a9d001f6746b16a9ea9ca308.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn al twee jaar bezig om te kijken of we de boomfeestdag in Doetinchem kunnen organiseren, samen met twee wethouders”, aldus André van de Burgt, secretaris van Stichting Behoud Stads- en Ambtsbegraafplaats Doetinchem. “Heel bijzonder, het is ons gelukt!” Ook de leerlingen van De Pas genoten van de Boomfeestdag. “Ik vind het super leuk”, vertelt Lilly. “Omdat het heel gezellig is en je doet wat voor de natuur.”

Wethouders Sluiter en Lambregts staken ook hun handen uit de mouwen en hielpen de leerlingen tijdens de activiteiten op de begraafplaats. “Je ziet het, ze krioelen overal rond en zijn druk bezig met de natuur en de beleving ervan”, zegt een enthousiaste Sluiter. “Het roept heel veel vragen op en het kweekt veel interesse. Dat is ontzettend leuk om te zien.” Naast de begraafplaats werden er ook op Landgoed Slangenburg jonge bomen geplant. Onder toeziend oog van wethouder Bulten lieten hier de basisscholen Hogenkamp en IJzevoorde hun groene vingers zien.

Foto: REGIO8

Lees ook

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.