Ulft, Netherlands

Basisschool naar Het Hof in Lichtenvoorde

Leerlingen van basisschool De Leeuw in Lichtenvoorde krijgen vanaf komend schooljaar les op één locatie. Het schoolbestuur heeft besloten per september naar de locatie van Het Hof te gaan.
Regio8 | 10 juni 2020 16:24 | Aangepast op 10 juni 2020 16:24
Basisscholen Het Hof en De Regenboog gingen vorig jaar samen verder als samenwerkingsschool De Leeuw. Dit schooljaar werd het onderwijs nog op twee locaties gegeven, maar vanaf september verhuizen alle leerlingen naar de locatie aan Het Hof. De gemeente Oost Gelre geeft aan dat de samenvoeging vraagt om aanpassingen aan de nabijgelegen Richterslaan om een veilige oversteekplaats te creëren. Het college heeft de raad voorgesteld om hiervoor 75.000 euro beschikbaar te stellen.

Het betrekken van Het Hof betekent dat het pand van voormalige basisschool De Regenboog schooljaar vrij komt. Oost Gelre laat weten kansen te zien voor de omliggende wijk het Hooiland. “Binnenkort gaan we met de wijkvereniging om tafel”, aldus de gemeente. “Inwoners kunnen hun ideeën nu al delen met wijkvereniging Het Hooiland.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Man raakt bekneld bij eenzijdig ongeval op N18 bij Harreveld

Bij een eenzijdig ongeval nabij Harreveld op de N18 is donderdagochtend een persoon gewond geraakt. ...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...