gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aspergeseizoen van start in de Achterhoek

6190460957660247ca6bab743e6139cd.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn volop aan het steken op dit moment”, zegt eigenaar Gert Smits. Door de kou en het slechtere weer van de afgelopen maanden liet het aspergeseizoen even op zich wachten. “Ze beloven ons telkens heel mooi weer alleen het valt in de werkelijkheid heel erg tegen”, aldus Smits. “We zijn aan de gang, maar ze komen nog mondjesmaat.” Veel nieuwsgierigen bezochten afgelopen weekend de aspergevelden in De Heurne. "Ik heb een paar weken geleden gezien dat hier open huis was", vertelt bezoekster Erna Venhorst. "Ik dacht: we moeten gaan kijken, want ik ben ontzettend gek op asperges."

De groenteboer denkt dat door alle schandalen rondom voedsel de afgelopen tijd mensen nu met eigen ogen willen zien waar hun eten vandaan komt. “Ik denk dat de mensen wat bewuster worden”, vertelt Smits. “Ze krijgen wat meer euro’s in de portemonnee en ze willen goed voedsel. Een transparant voedselsysteem waar ze weten wat er met hun eten gebeurd is en waar hun eten vandaan komt. Dat kan ik als producent alleen maar toejuichen.” Venhorst kan niet wachten om de groente te bereiden. "We gaan natuurlijk aspergesoep maken", zegt de liefhebster. "En de gewone asperges met ham en eieren en een stukje zalm erbij."

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.