gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aspergeseizoen van start in de Achterhoek

6190460957660247ca6bab743e6139cd.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn volop aan het steken op dit moment”, zegt eigenaar Gert Smits. Door de kou en het slechtere weer van de afgelopen maanden liet het aspergeseizoen even op zich wachten. “Ze beloven ons telkens heel mooi weer alleen het valt in de werkelijkheid heel erg tegen”, aldus Smits. “We zijn aan de gang, maar ze komen nog mondjesmaat.” Veel nieuwsgierigen bezochten afgelopen weekend de aspergevelden in De Heurne. "Ik heb een paar weken geleden gezien dat hier open huis was", vertelt bezoekster Erna Venhorst. "Ik dacht: we moeten gaan kijken, want ik ben ontzettend gek op asperges."

De groenteboer denkt dat door alle schandalen rondom voedsel de afgelopen tijd mensen nu met eigen ogen willen zien waar hun eten vandaan komt. “Ik denk dat de mensen wat bewuster worden”, vertelt Smits. “Ze krijgen wat meer euro’s in de portemonnee en ze willen goed voedsel. Een transparant voedselsysteem waar ze weten wat er met hun eten gebeurd is en waar hun eten vandaan komt. Dat kan ik als producent alleen maar toejuichen.” Venhorst kan niet wachten om de groente te bereiden. "We gaan natuurlijk aspergesoep maken", zegt de liefhebster. "En de gewone asperges met ham en eieren en een stukje zalm erbij."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.