Ulft, Netherlands

Arnhemmer met bomtas veroordeeld

Regio8 | 22 februari 2016 14:54 | Aangepast op 22 februari 2016 14:54
De gevangenisstraf kreeg de 41-jarige Abdel O. voor het bedreigen van de moeder van zijn zoontje en zijn ex-schoonmoeder. "De man heeft de moeder van zijn zoontje een voorwerp wat leek op een vuurwapen tegen haar hoofd gezet", zo laat de rechtbank Gelderland weten. "De andere vrouw heeft hij bedreigd via Facebook." De 41-jarige was ook het voorbereiden voor het veroorzaken van een explosie ten laste gelegd. Daarvan is hij vrijgesproken.

De man gooide op 16 juni een tas met explosieven van zich af in Doesburg. Deze zijn later door de Explosieven Opruimingsdienst tot ontploffing gebracht, waarna het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) de geëxplodeerde spullen kon onderzoeken. "De oorspronkelijke samenstelling van de lading van de buizen was op dat moment niet meer vast te stellen", aldus de rechtbank. "Het NFI kan daardoor niet zeggen of de oorspronkelijke constructie een situatie zou creëren die mogelijke schade tot gevolg heeft. Daarom heeft de rechtbank de Arnhemmer voor dit feit vrijgesproken."

Inmiddels is de man alweer vrijgelaten. "Omdat hij de uiteindelijk opgelegde straf al ruimschoots in voorarrest heeft uitgezeten."

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...