Ulft, Netherlands

Antenne voor einde van jaar in kerk Baak

KPN start in het derde kwartaal van dit jaar met het installeren van een antenne in de kerktoren van Baak. Bronckhorst heeft toestemming gegeven voor de plannen om de bereikbaarheidsproblemen in en rond het dorp op te lossen.
Regio8 | 26 mei 2020 10:17 | Aangepast op 26 mei 2020 10:17
De werkzaamheden zijn naar verwachting aan het einde van het jaar afgerond, waardoor het mobiele bereik in Baak moet verbeteren. “De voornaamste reden dat de bouw later start, is dat voor de installatie in de kerk specifieker materiaal nodig is dan voor een normale antennemast op de grond”, zo laat Bronckhorst weten. “Deze materialen moeten apart besteld worden. Ook het verkrijgen van transmissie- en een elektra-aansluiting laat helaas langer op zich wachten dan gewenst.”

Door het plaatsen van de antenne bij de kerktoren moeten bereikbaarheidsproblemen voorbij zijn. In 2015 en 2018 deden zich situaties voor waarbij 112 moeilijk bereikbaar was, iets dat onwenselijk is volgens de gemeente. Ook het NL-Alert moet door plaatsing van de antenne voor iedereen bereikbaar zijn.

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...