gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Anholt loopt uit voor afscheid van geliefde Vorst van Salm-Salm

0d05bb504a1d3ffc35ea018b1ee16e0f.jpg

Het is waarschijnlijk een van de grootste gebeurtenissen die in Anholt heeft plaatsgevonden in de afgelopen jaren. In de Duitse grensplaats is vrijdag afscheid genomen van de op 91-jarige leeftijd overleden Vorst Carl Philipp van Salm-Salm. Zijn uitvaart werd bijgewoond door honderden mensen, en heel Anholt bracht een laatste groet.

Tim Rondeel | Domien Esselink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"De oudere inwoners van Anholt die hem nog persoonlijk gekend hebben, maar ook veel jongeren,” beschrijft Frithjof Nowakewitz, journalist van IsselburgLive. “Ook veel mensen uit nieuwsgierigheid, want het komt hier natuurlijk niet elke dag voor dat er zo'n drukte is. En er zijn veel toeschouwers die het willen meemaken." Hoewel Duitsland geen koningshuis kent en ook het vorstendom niet meer bestaat, mocht Carl Philipp van Salm-Salm nog steeds de titel van vorst dragen. 

Ondanks zijn titel stond de bewoner van Kasteel Anholt midden in de samenleving. Hij noemde zich dan ook met trots de Anholter Junge. "Een heel normaal persoon die met iedereen contact wilde hebben en iedereen ook benaderde,” beschrijft Nowakewitz. “De jongere generatie kende hem natuurlijk niet; wie nu tussen de twintig en dertig is, had geen contact met het vorstenhuis. Maar de ouderen kenden hem goed en behandelden hem als volkomen normaal, en hij deed dat ook bij de Anholters.”

Dat merkte ook Jan Vreeman, de organisator van de voormalige wielerwedstrijd Dwars door Gendringen-Anholt. "Die man heeft natuurlijk aanzien, maar hij gedroeg zich wel als een gewone burger,” schetst Vreeman. “Het is onvoorstelbaar hoe makkelijk hij te bereiken was. Als je hem een keer gesproken had, was je bijna zijn vriend."

Liefhebber van de Achterhoek 
De vorst was een graag geziene gast op evenementen in de Achterhoek. Zo droeg hij het schuttersleven een warm hart toe en was hij een groot wielerliefhebber. De Anholter Junge was dan ook direct enthousiast toen de wielerwedstrijd vertrok vanaf zijn kasteel. "Hij deed toen zelf het voorstel om de kanonnen bij zijn kasteel af te schieten bij de start,” legt Vreeman uit. “Hij heeft alle drie de kanonnen laten reviseren en gebruiksklaar maken. En het eerste startschot heeft hij zelf gegeven."

Groots afscheid
Na een ceremonie in de St. Pankratiuskerk is Vorst Carl Philipp bijgezet in de Heilig-Kreuz-Kapelle. Anholt nam op een grootse manier afscheid van hun vorst. "Met heel veel gasten; men heeft het over vier- tot vijfhonderd personen die zijn uitgenodigd, ook veel vorstenhuizen. Ik denk dat het heel druk is en voor Anholt een heel grote gebeurtenis is,” beschrijft Nowakewitz.

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.