Ulft, Nederland
Terug

Verkeerslichten N18 bij de Radstake maken plaats voor viaduct

3325eaa50bf33fbab654792a077272f2.jpg

De verkeerssituatie in en rondom Varsseveld gaat flink op de schop. Eén van de belangrijkste doelen is de verkeersveiligheid op de N18, de Twenteroute, verbeteren. De kruising bij de Radstake is voor Rijkswaterstaat een zorgenkindje, vandaar dat zij bij de gemeente Oude IJsselstreek aanklopten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is één van de gevaarlijkste kruisingen van de N18, samen met de kruising met de Lichtenvoordseweg. Op die tweede wilde Rijkswaterstaat verkeerslichten plaatsen”, zegt wethouder Ria Ankersmit. Op de kruising bij de Radstake staan al verkeerlichten. In overleg is er tot een gezamenlijke oplossing gekomen. Ankersmit: “Er komt een viaduct bij de Radstake. Vanaf de Lichtenvoordseweg kun je dadelijk niet meer de N18 op. Al het verkeer willen we via een extra parallelweg naar de kruising bij de Radstake leiden.”

"Hierdoor heb je vanaf Varsseveld eigenlijk nog alleen maar een afslag naar Aalten. Verder verwijnen de kruisingen en kun je dus doorrijden tot Harreveld en Lichtenvoorde", zegt de wethouder. Dit komt de verkeersveiligheid én de reistijd ten goede.

De plannen stoppen niet bij de kruisingen. Ook fietsers moeten de komende jaren profiteren. Varsseveld wordt onderdeel van een snelle fietsverbinding tussen Doetinchem en Groenlo. Een deel van het pad ligt er al, maar er ontbreken nog stukken. “Die gaten vullen we de komende jaren op. Zo ontstaat er een veilige en snelle route voor fietsers, ook langs de N18”, zegt Ankersmit. De verwachting is dat het hele traject in 2028 af is.

Station wordt OV-hub
Station Varsseveld krijgt een flinke metamorfose. Het moet veranderen in een zogenaamde OV-hub: meer dan alleen trein en bus. Reizigers kunnen er straks ook gebruikmaken van deelfietsen, deelauto’s en pakketkluizen. “Zo wordt het station een herkenbaar knooppunt in de regio”, legt de wethouder uit.

Een toevoeging is de komst van een snelle buslijn naar Enschede vanaf januari 2026. Die gaat vanuit Varsseveld rijden en krijgt bij de hub eigen voorzieningen, zoals rust- en sanitaire ruimtes voor chauffeurs. Daarmee moet het openbaar vervoer in de Achterhoek aantrekkelijker worden, vooral voor forenzen en studenten. “De maakindustrie in Varsseveld groeit ontzettend. We willen het makkelijker maken om hier te komen”, zegt Ankersmit.

Uitvoering spannend
De uitvoering is een ingewikkelde puzzel. Gemeente, provincie, Rijkswaterstaat, de regio en vervoerder Arriva zitten allemaal aan tafel. Volgens Ankersmit is de stemming positief: “Er is jarenlang over gepraat, maar nu gaan we echt richting uitvoering. In 2028 moeten het viaduct, de snelfietsroute en de OV-hub klaar zijn.” Er is nog wel een slag om de arm. Bezwaren op het plaatsen van het viaduct kunnen voor vertraging zorgen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.