Ulft, Netherlands

André sluit zijn streekproductenwinkel en daarmee de voorlaatste winkel van Stokkum

Foto: REGIO8
De op een na laatste winkel van Stokkum sluit eind dit jaar. André Menting doet op 21 december de deuren van streekproductenwinkel ‘Ons Lokaal’ voorgoed dicht. Drie jaar geleden sprong hij in het diepe, zei z’n vaste baan op en zette de winkel op. De winkel kwam echter niet zo van de grond als dat Menting hoopte.
Bart Sollman | 25 oktober 2024 11:17 | Aangepast op 25 oktober 2024 11:17
“Het was eigenlijk de bedoeling dat ik het een paar maanden alleen zou doen en daarna iemand zou aannemen om het werk te verdelen. Al snel bleek dat er niet genoeg werk was voor twee man en financieel ging dat simpelweg ook niet”, zegt Menting. De afgelopen jaren heeft hij vijf dagen in de week alleen in zijn winkel gestaan. Een dagje vrij nemen was lastig, want de winkel moest wel open. “Daarnaast moet ik ook een aantal producten in de regio zelf ophalen. Het administratiewerk komt er ook nog bij.”

De winkel heeft een breed assortiment aan alle soorten producten die in de Achterhoek en Liemers gemaakt worden. Van bier tot soep en van vlees tot cakemix. Menting zat al maanden te dubben over wat hij zou doen met zijn zaak. “Door een aantal factoren hebben we toch moeten besluiten om ermee te stoppen. Het is toch wel een behoorlijke investering in tijd en energie, waardoor er weinig tijd overblijft voor andere leuke dingen of noodzakelijke dingen. Daarnaast draait de winkel positief, maar dan heb ik er ook nog steeds geen inkomen uit”, zegt hij.

Veel reacties
Zijn telefoon en sociale media ontplofte nadat hij bekendmaakte te stoppen. Menting staat midden in de Stokkumse samenleving. Mensen uit de wijde omgeving weten zijn winkel dan ook te vinden. Menting: “Ik ben ook wel verrast door de berichtjes en vooral ook door de inhoud van de reacties. Allemaal zo meelevend.” Met de sluiting van zijn streekprodcutenwinkel verdwijnt de een na laatste winkel uit Stokkum. “Ik hoop dat er wel een ander initiatief ergens voor terugkomt.”

Solliciteren
Wat gaat Menting nu doen? “Ik ga gewoon weer solliciteren en opzoek naar een baan. Ik weet nog niet precies wat ik wil gaan doen”, zegt hij. Voorlopig ligt zijn focus nog op de winkel. “We draaien gewoon door met een volledig assortiment tot 21 december. Daarna hebben we misschien nog wel een uitverkoop.” Als de winkel gesloten is kan hij genieten van zijn vrije tijd: “Ik heb nog wel een aantal klusjes waar ik geen tijd voor had, dat kan ik nu oppakken”, zegt hij.

Lees ook

Waterschap stelt onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater in

Vanaf aanstaande woensdag 25 juni om 17.00 uur geldt in onder meer de Achterhoek een onttrekkingsver...

Provincie Gelderland zet proef eenrichtingsweg Laag-Keppel door

Het definitieve verkeersbesluit voor de proef met een eenrichtingsweg op de Wehlsedijk in Laag-Keppe...

Doorboren van gasleiding verstoort werkzaamheden aan Ambachtsweg in Zelhem

Bij werkzaamheden aan de Ambachtsweg in Zelhem is dinsdagmiddag een gaslekkage ontstaan. Tijdens de ...

Gelderland trekt waarschuwing voor zwemmersjeuk bij Stroombroek in

De provincie Gelderland heeft de waarschuwing voor zwemmersjeuk bij recreatieplas Stroombroek in Bra...

Brand zorgt voor flinke schade aan woning in Vorden

Bij een brand aan de Enkweg in Vorden is een woning flink beschadigd geraakt. De bewoners van het hu...

Achterhoek kampt met georganiseerde misdaad: roep om meer geld en mankracht

De georganiseerde misdaad houdt zich niet aan stadsgrenzen. En dus kampt ook de Achterhoek met zorgf...