Ulft, Netherlands

Amsterdamse sferen op jubileum van Reurpop

Regio8 | 9 juni 2017 15:18 | Aangepast op 9 juni 2017 15:18

“De voorbereidingen lopen voorspoedig, alleen de regen gooit een klein beetje roet in het eten”, zegt voorzitter Martijn Klein Brinke. De jubileumeditie kenmerkt zich door de komst van twee nieuwe onderdelen op het festivalterrein. “We hebben dit jaar voor het eerst een Amsterdams plein met verschillende thema’s in dat plein en een Greyhound Saloon.” De laatste voorbereidingen worden vrijdag nog getroffen, waarna het feest in de avond los kan barsten.

Het Amsterdamse Plein bestaat uit een grote ronde tent, met daarin duizenden klinkers die samen een echt plein vormen. “Aan dat plein hebben we diverse barretjes gemaakt om echt het pleingevoel te creëren en echt het gevoel te krijgen dat je in de stad bent”, zegt vrijwilliger Martijn Fokkink. Via kleine deurtjes in verschillende gevels kunnen festivalbezoekers een cafeetje binnenstappen. Zo is er een bananenbar, een Japanse karaokebar en een shotjesbar. “Wij vonden het wel grappig om een stukje van het Westen hier naartoe te halen, om een nieuwe leeftijdscategorie op de kaart te zetten. Het is een beetje gericht op 50- en 60-plussers”, zegt de voorzitter.

Groei
Met 11.000 bezoekers is Reurpop dit jaar groter dan ooit tevoren. Maar de organisatie wil niet meer verder groeien. “Ons doel is om uitverkocht te raken en om daarmee een exclusief feestje te worden”, zegt Klein Brinke. “Om diegene die op tijd is te kunnen bedienen met kaarten. Dus als je te laat bent, dan kun je er gewoon niet in.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Braamt kiest eigen dorpsvlag: ‘Nu zorgen dat iedereen er een krijgt’

Het dorp Braamt heeft sinds afgelopen weekend een eigen vlag. Een groen-witte vlag met daarop de mol...

De Graafschap legt spits Kyano Kwint voor 2,5 seizoen vast

Spits Kyano Kwint (19) heeft zijn eerste profcontact bij De Graafschap getekend. De speler tekent vo...

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge moet Slingeland Ziekenhuis verrijken

De bouw van een revalidatiecentrum naast de nieuwbouw van het Doetinchemse Slingeland Ziekenhuis sta...

Burgemeester Van Oostrum mag door in Berkelland

Burgemeester Joost van Oostrum gaat op voor zijn derde termijn in Berkelland. De gemeenteraad heeft ...

Buslegende Berd (80) uit Sinderen rijdt zijn allerlaatste rit

In de Achterhoek kennen veel reizigers hem: Berd Westerveld. Al decennialang zet hij zich in voor he...

Raadslid Lochem maakt excuses voor ‘persoonlijke touch’

Laat de Bloemenkamp in Gorssel zolang mogelijk staan zodat er 39 jongeren nog pakweg een jaar kunnen...