gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amsterdamse sferen op jubileum van Reurpop

817497fbc21fdfd01657a9c208ddc30e.jpg
Redactie REGIO8 |

“De voorbereidingen lopen voorspoedig, alleen de regen gooit een klein beetje roet in het eten”, zegt voorzitter Martijn Klein Brinke. De jubileumeditie kenmerkt zich door de komst van twee nieuwe onderdelen op het festivalterrein. “We hebben dit jaar voor het eerst een Amsterdams plein met verschillende thema’s in dat plein en een Greyhound Saloon.” De laatste voorbereidingen worden vrijdag nog getroffen, waarna het feest in de avond los kan barsten.

Het Amsterdamse Plein bestaat uit een grote ronde tent, met daarin duizenden klinkers die samen een echt plein vormen. “Aan dat plein hebben we diverse barretjes gemaakt om echt het pleingevoel te creëren en echt het gevoel te krijgen dat je in de stad bent”, zegt vrijwilliger Martijn Fokkink. Via kleine deurtjes in verschillende gevels kunnen festivalbezoekers een cafeetje binnenstappen. Zo is er een bananenbar, een Japanse karaokebar en een shotjesbar. “Wij vonden het wel grappig om een stukje van het Westen hier naartoe te halen, om een nieuwe leeftijdscategorie op de kaart te zetten. Het is een beetje gericht op 50- en 60-plussers”, zegt de voorzitter.

Groei
Met 11.000 bezoekers is Reurpop dit jaar groter dan ooit tevoren. Maar de organisatie wil niet meer verder groeien. “Ons doel is om uitverkocht te raken en om daarmee een exclusief feestje te worden”, zegt Klein Brinke. “Om diegene die op tijd is te kunnen bedienen met kaarten. Dus als je te laat bent, dan kun je er gewoon niet in.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.

 inbeslaggenomen drugs.jpg

Tien arrestaties bij groot drugsonderzoek in Aalten en Bocholt

Bij een groot drugsonderzoek in de grensstreek zijn tien verdachten opgepakt, waarvan drie uit Aalten. Het gaat om een gezamenlijke actie van de politie in de Achterhoek-Oost en de Duitse politie in Noordrijn-Westfalen. Ook zijn drugs, geld en wapens in beslag genomen.

Schermafbeelding 2026-04-24 094657.png

Motorrijder komt met schrik vrij na botsing tegen boom in Zieuwent

Bij een eenzijdig ongeval op de Rouwhorsterdijk in Zieuwent is een motorrijder tegen een boom gebotst. De bestuurder van de tweewieler hoefde uiteindelijk niet mee naar het ziekenhuis.

GRAO210.png

De Graafschap O21 jaagt op beker met ervaringsdeskundige Siers: 'We hebben toen gestunt'

Waar het vlaggenschip van De Graafschap pas over anderhalve week gaat spelen om de prijzen, is dat voor het beloftenelftal zaterdag al het geval. De Onder21 van De Graafschap speelt dan op De Vijverberg tegen de generatiegenoten van Willem II de bekerfinale.

Daamenpand.png

‘Meevaller’ in kostenstijging verbouwing Frank Daamenpand Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek heeft een ‘meevaller’ in de kostenstijging van de verbouwing van het Frank Daamenpand in Ulft. Waar de extra kosten in februari nog op ongeveer 3,5 ton werden begroot, blijkt dat in werkelijkheid na aanbesteding ‘slechts’ 2,5 ton te zijn. Dit bedrag komt bovenop het investeringskrediet van ruim 1,2 miljoen.