gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amphion kan niks met mogelijke versoepeling

c8d09f5a59d594a1cd6a4fcf3dcce39e.jpg

Theaters en poppodia schieten volgens directeur Charles Droste van het Amphion Cultuurbedrijf uit Doetinchem niks op met een sluitingstijd van 20.00 uur. Het Outbreak Management Team (OMT) zou dat het kabinet volgens Omroep Gelderland hebben geadviseerd.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Je krijgt de indruk dat ze je in Den Haag in het gezicht uitlachen”, zegt Droste. Hij betoogt dat opening tot 20:00 uur voor zijn bedrijf hetzelfde is als dicht blijven: “Een avond theater doen mensen vaak pas als de kinderen op bed liggen, zo rond 19.00 uur. Als we dan om 20:00 uur dicht moeten, zullen er niet veel mensen komen vrees ik.” De Amphion-directeur is de woede voorbij. “De volgende stap is burgerlijke ongehoorzaamheid”, zegt Droste, die vorige week niet aanhaakte bij het ludieke protest als kapsalon. “We zijn bijna twee jaar uitgelachen door Den Haag. Ik ben enorm gefrustreerd. Ze bieden geen enkel perspectief, werknemers en ondernemers in deze sector zijn ten einde raad."

“Misschien moeten we dan ook maar met trekkers naar Den Haag om actie te voeren", vervolgt de directeur. "Dat maakt tenminste indruk.” Het grootste probleem komt volgens Droste nog: “Hoe gaan we weer beginnen en hoeveel mensen zijn toegestaan?” Grote shows zijn volgens hem duur: “Je moet denken aan rond de 15.000 euro per dag. Een zaal die voor de helft gevuld is, dat jaagt mensen op kosten. Er zijn weinig artiesten die dat aandurven.”

Meedenken
Ondanks dat Droste met stoom uit zijn oren op het podium staat in het Amphion, wil hij vooral meedenken. ”Sluit onze horeca maar om 20:00, dan nemen mensen een drankje de zaal in en blijft het theater open volgens de gebruikelijke openingstijden”, zegt de directeur van Amphion Cultuurbedrijf.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.