Ulft, Netherlands

Almende College noemt nieuwbouw Laudis

Het Almende college heeft zaterdag tijdens de open dag de naam voor de nieuwe locatie in Silvolde bekend gemaakt. Uit honderden reacties op de prijsvraag voor de nieuwe naam werd de inzending Almende Laudis van Iris de Bildt tot winnaar gekozen.
Regio8 | 27 januari 2020 14:18 | Aangepast op 27 januari 2020 14:18

“Ik was bij een voorlichting toen ik hoorde van de wedstrijd”, aldus prijswinnares Iris de Bildt. “Toen heb ik op het internet gezocht naar een Latijnse naam met een mooie betekenis. Laudis kwam in beeld en betekent ‘complimenten of lof’. Die naam heb ik vervolgens ingestuurd.” Rector Pauline Wenderich vindt de betekenis van de naam erg mooi: “Wij willen onze leerlingen laten groeien. Wij geloven dat je dat doet door ze veel complimenten te geven en ze lof toe te zwaaien. Daarnaast vonden we de combinatie met Almende Isala mooi. Almende Laudis past daar mooi bij.”

In totaal werden er 250 naamsuggesties voor het nieuwe gebouw ingestuurd, waaruit een eerste selectie werd gemaakt. “Er zijn namen ingestuurd door allerlei mensen en daar hebben we eerst een selectie van gemaakt, waarna er elf over bleven”, aldus Wenderich. “Vervolgens hebben we de collega’s en leerlingen laten stemmen, waarna Laudis gewonnen heeft.” Winnares Iris de Bondt gaat het letterlijk hoger op zoeken. De prijs voor het insturen van de winnende naam is een ballonvaart. De Bondt neemt haar vader mee: “Dat heeft hij volgens mij nog nooit gedaan, dus dat lijkt me een mooie verrassing.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...