Ulft, Netherlands

Actievoerders gooien vuurwerk naar Montferlandse raadsleden

Foto: Archief REGIO8
De gemeente Montferland werd maandagavond opgeschrikt door ongeregeldheden rondom een commissievergadering over plannen voor een AZC in Didam. Voor Gouden Handen in ’s-Heerenberg werden raadsleden bekogeld met zwaar knalvuurwerk door een groep actievoerders. Een raadslid gaf aan gehoorschade te hebben opgelopen en sprak van een intimiderende situatie. Het incident leidde tot flinke verontwaardiging in de raadszaal.
Redactie REGIO8 | 2 december 2024 23:03 | Aangepast op 2 december 2024 23:03
Buiten hadden tientallen demonstranten zich verzameld om hun onvrede over de opvangplannen te uiten. Sommigen gebruikten megafoons om kritische leuzen te roepen, terwijl anderen vuurwerk afstaken. Burgemeester Harry de Vries veroordeelde het geweld scherp en meldde dat ook een politieauto en een boa-voertuig beschadigd raakten. Ondanks de dreigende sfeer besloot de politie niet in te grijpen, maar extra eenheden bleven paraat om de orde te handhaven.

De protesten richten zich tegen de komst van ongeveer 250 asielzoekers naar een locatie in Didam. Burgemeester Harry de Vries benadrukte dat geweld en intimidatie ontoelaatbaar zijn en waarschuwde dat dergelijke acties de discussie niet zullen beïnvloeden. Veiligheidsmaatregelen blijven voorlopig verscherpt.

Lees ook

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Man raakt bekneld bij eenzijdig ongeval op N18 bij Harreveld

Bij een eenzijdig ongeval nabij Harreveld op de N18 is donderdagochtend een persoon gewond geraakt. ...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...