gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse whisky kan gebrouwen worden

21639f02f6dfffef5ae9668ce9cf2d1b.jpg
Redactie REGIO8 |

“We misten één onderdeel, dat was de brouwketel”, zegt Erik Legters. “Die hebben we nodig om ons beslag te maken voor het stoken voor de whisky.” De komst van de ketel betekent echter niet dat het Achterhoekse drankje direct te drinken is. “De wetgeving zegt dat het pas whisky is na drie jaar en één dag, gelegen op een houten vat.” De verwachting is dat de eerste flessen eind 2020 op de markt zullen komen.

Legters is al drie jaar bezig met het opstarten van zijn bedrijf, maar heeft dus nog geen druppel van zijn drankje verkocht. Toch houdt hij het financieel gezien goed vol. “Je moet er ondernemer voor zijn om daar de wegen in de zoeken, dat gaat me heel goed af”, zegt de brouwer. “Maar je moet op een gegeven moment wel geld gaan verdienen.”

Uniek product
“Ik ben de eerste in de Achterhoek”, zegt Legters. “Alle producten komen uit de Achterhoek, dus ook alle grondproducten. We doen heel veel zaken met lokale ondernemers en dat is onze basis.” Naast whisky gaat Legters ook andere gedistilleerde dranken maken zoals jenever. “We hebben ons eigen brouwgerst, van Achterhoeks land. Dat kan niet anders dan alleen maar goed worden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.