gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse whisky kan gebrouwen worden

21639f02f6dfffef5ae9668ce9cf2d1b.jpg
Redactie REGIO8 |

“We misten één onderdeel, dat was de brouwketel”, zegt Erik Legters. “Die hebben we nodig om ons beslag te maken voor het stoken voor de whisky.” De komst van de ketel betekent echter niet dat het Achterhoekse drankje direct te drinken is. “De wetgeving zegt dat het pas whisky is na drie jaar en één dag, gelegen op een houten vat.” De verwachting is dat de eerste flessen eind 2020 op de markt zullen komen.

Legters is al drie jaar bezig met het opstarten van zijn bedrijf, maar heeft dus nog geen druppel van zijn drankje verkocht. Toch houdt hij het financieel gezien goed vol. “Je moet er ondernemer voor zijn om daar de wegen in de zoeken, dat gaat me heel goed af”, zegt de brouwer. “Maar je moet op een gegeven moment wel geld gaan verdienen.”

Uniek product
“Ik ben de eerste in de Achterhoek”, zegt Legters. “Alle producten komen uit de Achterhoek, dus ook alle grondproducten. We doen heel veel zaken met lokale ondernemers en dat is onze basis.” Naast whisky gaat Legters ook andere gedistilleerde dranken maken zoals jenever. “We hebben ons eigen brouwgerst, van Achterhoeks land. Dat kan niet anders dan alleen maar goed worden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Teunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.

DruRaad.jpg

Oude gemeenteraad moet stemmen of DRU-subsidie eerder overgemaakt wordt

Hoewel de uitslag van de verkiezingen al vastgesteld zijn en de raadsleden de nieuwe verhoudingen in de raad weten, vergadert de gemeenteraad van Oude IJsselstreek donderdag nog in oude samenstelling. Hét verkiezingsonderwerp staat weer op de agenda; het DRU Industriepark.

Informateurs.jpg

GBB schuift Ebbers en Oosterwijk naar voren als informateurs in Bronckhorst

De GBB heeft Dick Ebbers en Cees Oosterwijk voorgedragen als informateurs in de gemeente Bronckhorst. De partij wil daarmee vaart maken in de vorming van een nieuwe coalitie na de gemeenteraadsverkiezingen.

133835a0788373bcf175f86cfec3522c.jpg

De Graafschap hakt knopen door over aflopende contracten binnen selectie

De Graafschap heeft in aanloop naar het einde van het seizoen duidelijkheid gegeven over meerdere aflopende contracten binnen de selectie. Van vijf spelers zijn de opties gelicht, twee vertrekken en over één speler is nog geen definitief besluit genomen.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 08.34.27.jpeg

Kop-staartbotsing Hengelo, geen gewonden

Twee bestuursters zijn donderdagochtend tegen 08.15 uur met elkaar in botsing gekomen op de Velhoekseweg in Hengelo. Niemand raakte gewond.