gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse whisky kan gebrouwen worden

21639f02f6dfffef5ae9668ce9cf2d1b.jpg
Redactie REGIO8 |

“We misten één onderdeel, dat was de brouwketel”, zegt Erik Legters. “Die hebben we nodig om ons beslag te maken voor het stoken voor de whisky.” De komst van de ketel betekent echter niet dat het Achterhoekse drankje direct te drinken is. “De wetgeving zegt dat het pas whisky is na drie jaar en één dag, gelegen op een houten vat.” De verwachting is dat de eerste flessen eind 2020 op de markt zullen komen.

Legters is al drie jaar bezig met het opstarten van zijn bedrijf, maar heeft dus nog geen druppel van zijn drankje verkocht. Toch houdt hij het financieel gezien goed vol. “Je moet er ondernemer voor zijn om daar de wegen in de zoeken, dat gaat me heel goed af”, zegt de brouwer. “Maar je moet op een gegeven moment wel geld gaan verdienen.”

Uniek product
“Ik ben de eerste in de Achterhoek”, zegt Legters. “Alle producten komen uit de Achterhoek, dus ook alle grondproducten. We doen heel veel zaken met lokale ondernemers en dat is onze basis.” Naast whisky gaat Legters ook andere gedistilleerde dranken maken zoals jenever. “We hebben ons eigen brouwgerst, van Achterhoeks land. Dat kan niet anders dan alleen maar goed worden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.