gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse politie ontvangt in een week tijd veertien meldingen over nepagenten

bf218febfdeceb77a56facd534a565a6.jpg

Nepagenten zijn steeds meer actief in de Achterhoek. De zogeheten babbeltrucs van de criminelen zijn de laatste tijd het gesprek van de dag. Volgens de politie hebben veel mensen het snel door maar niet iedereen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“De afgelopen dagen kreeg de politie Achterhoek-West opnieuw veel meldingen over babbeltrucs van nepagenten, onder andere in Gaanderen, Silvolde, Terborg, Ulft en Zelhem”, vertelt Politie Bronckhorst via social media. “Binnen het werkgebied van de politie Achterhoek-West ontvingen wij vorige week veertien meldingen. Het grootste deel van de mensen was alert en trapte niet in de babbeltrucs. Bij één persoon werden helaas wel waardevolle goederen meegenomen. Het slachtoffer is een 83-jarige vrouw uit Silvolde.” De politie geeft aan een onderzoek te zijn gestart naar de toedracht van de beroving en probeert de identiteit van de daders te achterhalen.

Met de babbeltrucs proberen nepagenten of nep-bankmedewerkers waardevolle spullen of geld van mensen buit te maken. Oudere mensen zijn voornamelijk het slachtoffer in dit verhaal. Het slachtoffer wordt dan vaak gebeld door iemand die zich voordoet als een agent of bankmedewerker. “Diegene meldt dan dat er in de buurt is ingebroken," legt politiewoordvoerster Jennifer Schoorlemmer uit. "Vervolgens komt er zogenaamd een agent langs om je spullen 'veilig te stellen'. Voor je het weet, hebben ze alles in handen en ben je al je bezittingen kwijt."

De politie roept mensen op om zich te melden als zij gebeld zijn door een oplichter of slachtoffer zijn geworden van de babbeltrucs. “Als je het vermoeden hebt dat er iets niet klopt, bel dan eerst met het echte politienummer (0900-8844) om te controleren of je daadwerkelijk met een politieagent te maken hebt. Bij dringende vermoedens mag je altijd 112 bellen”, aldus de politie.

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.