Ulft, Netherlands

Achterhoek Spektakeltoer bij Erve Kots

Regio8 | 3 juni 2016 10:28 | Aangepast op 26 november 2021 19:15

“Die gelegenheid kwam onverwacht om de hoek kijken”, aldus organisator Rita Keuper. De voorstellingen op de twee locaties zullen echter niet hetzelfde zijn. “We kunnen zeggen dat we weer een dichterspodium hebben op beide plaatsen, maar het gaat om andere dichters.”

Jaren geleden was de Achterhoek Spektakeltoer een reizend festival dat verschillende dorpen in de regio afging. Maar door financiële redenen kon die vorm niet langer worden uitgevoerd. “We hebben gewoon geld nodig uit een subsidiepot. Vroeger was het de provincie en dat ging over. Toen bleef nog het geld over wat ter ondersteuning vanuit de gemeente gegeven werd. Dan is het ieder jaar ook maar kijken hoeveel geld er aan de cultuur gegeven wordt.”

Een editie als vanouds staat ook nu nog steeds bovenaan het wensenlijstje van Rita en Hans Keuper. “Natuurlijk, onze gedachte was altijd om cultuur of een laagdrempelige manier onder de mensen te brengen en dat is nog altijd onze gedachte”, zegt Rita Keuper.

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...