gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek Cup denkt na over andere opzet

2920e463df381dcaea4058ad1ee01cf1.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben ieder jaar te maken met afmeldingen, alleen dit keer kwamen ze allemaal in één week”, meent organisator Anton Seggelinck. “Daardoor valt het nu meer op.” Vorige week trokken EDS, HC’03, Mariënveld, Keijenburgse Boys en Basteom zich terug. Eerder stapte ook Babberich al uit het toernooi, dat nu nog 36 deelnemers kent. “Door veel blessures konden wij geen representatief elftal op de been brengen”, zegt trainer Theo Besselink van Basteom over hun terugtrekking. “Omdat we tegen een hoog team (RKZVC red.) moesten kon ik het niet maken spelers uit het tweede elftal te laten spelen.” De organisatie laat weten afmeldingen van clubs niet te kunnen voorkomen is, omdat de verenigingen vooraf moeten weten of ze een team op de been kunnen brengen.

Door de nieuwe afmeldingen wordt er gesproken over een andere opzet van het voetbaltoernooi. “Ik denk dat je beter derde, vierde- en vijfdeklassers het onderling kunt laten uitvechten”, aldus Dave Clephas van Keijenburgse Boys. De derdeklasser trok zich terug na een schorsing voor de trainer. “Een paar wedstrijden extra vinden we wel fijn, maar dan moet je niet met 8-0 verliezen. Daar heeft niemand wat aan.” Basteom, dat zich in de huidige opzet niet meer zal inschrijven, ziet een andere opzet wel zitten. “Het toernooi blijft charme houden als het terugkeert naar het knock-out systeem”, aldus Besselink.

Enquête moet doorslag geven
De organisatie van de Achterhoek Cup legt de deelnemende verenigingen een enquête voor om te oordelen over de huidige opzet. “Sinds het Champions League model hebben we te maken met afmeldingen’’, zegt organisator Seggelinck, die een terugkeer naar het oude systeem als serieuze optie ziet. “Clubs kunnen zich uitspreken over de toekomst van het toernooi. Als de verenigingen willen dat het verandert, dan zullen wij daarin meegaan.” De enquête zal in eerste instantie in de zomer gehouden worden, maar vindt nu al in de winterstop plaats.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.