Ulft, Netherlands

Acht steenbokken vinden thuis in wildpark

Biotopwildpark Anholter Schweiz, vlak over de grens bij Gendringen, heeft acht nieuwe steenbokken toegevoegd aan haar dierenrijk. Na een grondige check van de dierenarts mochten de klimgeiten voor het eerst hun nieuwe verblijf verkennen.
Regio8 | 12 maart 2020 16:13 | Aangepast op 12 maart 2020 16:13

“We hebben een heel lijstje met Europese dieren die we graag wilden”, zegt verzorger Patty Bijlsma. “Steenbokken kwamen daaruit als leuke dieren, en het past ook wel qua thema.” Om het verblijf van de acht nieuwe dieren klaar te maken, moest honderdvijftig ton aan stenen worden aangeleverd. “Die liggen nu in het verblijf, want het was eerder alleen maar gras”, zo legt Bijlsma uit. “Steenbokken lopen vooral op stenen, dus dat hebben we ze gegeven. Ook hebben we de stal van de beren aangepast.”

Een dierenarts kwam woensdag ter plaatse voor een controle, waarbij de dieren onder meer werden ontwormd en ingeënt. “Maar ze waren allemaal goed in orde”, aldus Bijlsma, die hoopt dat er in de toekomst kleine steenbokjes volgen. “We krijgen binnenkort een volwassen bok uit Artis, dus we hopen dat die voor nageslacht gaat zorgen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Eibergen onder streng toezicht bij protest tegen asielopvang: 'Nodig om het rustig te houden'

Een deel van Eibergen is zaterdagmiddag door burgemeester Joost van Oostrum aangewezen als veilighei...

Behandelingen in Duitse ziekenhuizen: hoe vrij zijn patiënten écht?

Vaker kijken Nederlanders voor hun behandeling over de grens. Duitse ziekenhuizen in plaatsen als Ah...

Scouting Neede wil terug naar ‘De Berkeboom’ na verwoestende brand

Scouting Neede werd eind 2023 opgeschrikt nadat zij ontdekte dat hun geliefde blokhut ‘De Berkeboom’...

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...

Orion Stars begint seizoen met toppers in eigen huis

Orion Stars uit Doetinchem maakt zich op voor het nieuwe volleybalseizoen. Met veel nieuwe gezichten...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...