Ulft, Netherlands

Aanleg van glasvezel gestart in Doetinchem

In het buitengebied van Doetinchem is vorige week gestart met de aanleg van glasvezel. In totaal worden er in de gemeente tot het einde van het jaar 1.450 adressen aangesloten op het netwerk.
Regio8 | 23 april 2019 10:04 | Aangepast op 23 april 2019 10:04
“De werkzaamheden in het buitengebied ten oosten van de stad Doetinchem verlopen tegen de klok in”, zo legt de gemeente Doetinchem het proces uit. “Vanaf Gaanderen graaft de aannemer richting de Slangenburg, gevolgd door IJzevoorde.” Vervolgens gaan de werkzaamheden richting de stad, waarna rond augustus het gebied richting Halle-Nijman aan de beurt komt voor de aanleg. Volgens de gemeente duren de graafwerkzaamheden aan deze zijde van de stad vier maanden.

Aan de kant van Wehl starten de werkzaamheden in de zomer. “Het grootste deel van dat buitengebied zal van juli tot en met september worden aangelegd, waarna de huisaansluitingen volgen”, aldus Doetinchem. “De verwachting is dat alle werkzaamheden in Doetinchem aan het eind van het jaar zijn afgerond.”

Niet inzaaien na graven
De gemeente heeft besloten na uitvoering van de graafwerkzaamheden de bermen niet in te zaaien. “Hierdoor krijgen zaden die van natura hier al in de grond zitten de kans om te ontkiemen”, zo laat de gemeente weten. “Dit zorgt voor de ontwikkeling van een kruidige berm met natuurlijke begroeiing.”

Foto: Glasvezel buitenaf

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...

Politie betrapt leerling onder invloed bij rijschoolcontrole

De politie Achterhoek-West heeft op woensdag 10 september een controle gehouden op verschillende rij...

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

Auto botst tegen boom op Grolsedijk bij Lievelde

Bij een eenzijdig ongeval op de Grolsedijk bij Lievelde is maandagavond een personenauto tegen een b...

Gemeente Lochem staat garant voor 5 miljoen voor nieuw clubgebouw Golfclub Lochem

De gemeenteraad van Lochem heeft maandagavond ingestemd met een garantstelling van 5 miljoen euro vo...

Partijen bijten door zure appel heen met betrekking tot zonnepark Bekenschot bij Barchem

Gemeentebelangen, VVD en Meedenken met Lochem hebben maandagavond ‘met pijn in het hart’ ingestemd m...