Ulft, Netherlands

Aalten hoeft niet te handhaven bij Kaemingk

De gemeente hoeft niet te handhaven op geluidsoverlast van groothandel Kaemingk in Aalten. Dat zegt de Raad van State in een hoger beroep over een langslepende strijd tussen omwonenden, gemeente en groothandel over vermeende overlast, aldus Omroep Gelderland.
Regio8 | 25 december 2019 13:08 | Aangepast op 25 december 2019 13:08
De overlast van het verkeer van en naar de groothandel en de geluidsoverlast van het laden en lossen is onvoldoende vastgesteld, zegt de bestuursrechter. Zo rijdt het verkeer grotendeels over openbare wegen en kan daarom niet worden toegeschreven aan de groothandel. De zaak rondom de groothandel op bedrijventerrein 't Broek speelt al sinds 2016. Het bedrijf heeft negen percelen op het terrein en verkoopt woonaccessoires. Omwonenden vroegen het college destijds meermaals om maatregelen vanwege de verkeers- en geluidsoverlast. De gemeente weigerde dit te doen.

De klagers gingen tegen het besluit van het gemeentebestuur in beroep bij de rechtbank Gelderland. Die gaf hen in september 2018 gelijk en oordeelde dat het gemeentebestuur moest onderzoeken of het bedrijf wel aan de geluidsvoorschriften voldoet. Het gemeentebestuur en de groothandel stapten daarop naar de Raad van State.

Foto: Google Maps

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....