Ulft, Netherlands

Zwembad De Boskuul voorlopig dicht

Regio8 | 22 juli 2016 10:15 | Aangepast op 26 november 2021 18:34
In juni gaf de stichting zwembad de Boskuul de exploitatie terug aan de gemeente. Zij hadden een jaar daarvoor het beheer gekregen, maar konden dat niet uitvoeren binnen de gestelde kaders doordat er incidenteel en structureel meer kosten zijn dan waarin het raadsbesluit uit 2015 voorziet.

Uit onderzoek blijkt dat de bouwkundige staat van het zwembad niet goed genoeg is om nog een volledig zwemseizoen te maken. In een commissievergadering dinsdag wordt over de kwestie gesproken, daarna wordt gekeken of een extra raadsvergadering nodig is. Tot duidelijk is wat er gaat gebeuren, blijft het zwembad dicht.

De gemeente heeft in ieder geval drie opties die dinsdag besproken gaan worden: overname van het bad door Ataro B.V., overname door een commerciële partij of definitieve sluiting van het bad. De gemeenteraad zal daar na de commissievergadering of na de extra raadsvergadering, mocht die er komen, over beslissen. Samen met Ataro werkt de gemeente aan een oplossing voor de verenigingen en individuele gebruikers van het bad. Mogelijk kunnen zij tijdelijk terecht in het Lentebad in Zevenaar.

Foto: Zwembad de Boskuul

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Twee geboren Achterhoekers gaan voor voorzitterschap Tweede Kamer

De in Silvolde geboren Tom van der Lee en de in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen willen allebe...

Vernieuwde techniek voor Achterhoekse bruggen en sluizen: Hoog-Keppel bijt spits af

De brug bij Hoog-Keppel is toe aan een grote opknapbeurt. Onder meer het Waterschap Rijn en IJssel s...

Kasteelstad Verlicht krijgt geen extra subsidie van Montferland

Het jaarlijkse gratis lichtspektakel Kasteelstad Verlicht in ’s-Heerenberg krijgt geen extra subsidi...

Dak- en thuislozen moeten kraakpand bij station Doetinchem verlaten, sloop start dinsdag

De dak- en thuislozen mensen die een aantal weken in het kraakpand nabij station Doetinchem woonden,...

Duizenden lampjes en enthousiaste bezoekers ontvangen Sinterklaas in Borculo

Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman bracht dit weekend verschillende bezoekjes aan de ...