gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross wint Award voor beste sfeer

a7054431e30e22cc1d72c77f452790db.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een terechte winnaar van de Festileaks Award in de categorie ‘sfeer’", zo laat organisator Festileaks weten over het festival in Lichtenvoorde. "We schreven afgelopen zomer weer Festivalrapporten van tientallen festivals kriskras door Europa. Op ieder festival vroegen we 100 festivalgangers een cijfer te geven over hun festivalbeleving." De Zwarte Cross kwam met een 9.7 als eindcijfer uit de bus als festival met de beste sfeer.

"Hier kom je niet voor de alcoholvrije cocktails en veganistische eettentjes, maar voor de traditionele bierdouche en Hollandse gezelligheid", aldus Festileaks. "De bezoekers komen van heinde en verre om er met zijn allen één groot feestje van te maken. De oprechte glimlach van je festivalbuur in de ochtend doet je meteen vergeten dat hij je de hele nacht wakker heeft gehouden."
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.